REAGON ASHPËR KOKËDHIMA: MË 30 QERSHOR NUK DO TË KETË ZGJEDHJE

Pas deklaratës së ambasadorit të OSBE Bernd Borchardt, i cili tha se ndryshimi i datës së zgjedhjeve vendore është një proces i ndërlikuar, ka reaguar Partia “Zgjidhja” e Kokedhimes. Ndonëse Partia Zgjidhja është regjistruar në KQZ dhe kryetari i kësaj partie Koço Kokëdhima deklaroi se do të kandidojë për Bashkinë e Tiranës përballë Erion Veliajt, […]

Vazhdo të lexosh

Kokëdhima për Ramën/ Ai është autokrat, i korruptuar, arrogant, inferior, mizor, i pashpirt, shtypës dhe dështak, humbës, tutkun…

Ish miku i ngushtë i Ramës dhe njëkohësisht, Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima,  ka rreshtuar 23 epitete demaskuese për kryeministrin Edi Rama në një fjali të vetme për të shprehur indinjatën e fuqishme kundër vendimit të fundit të të qeverisë për t’u treguar “humane” me krizën e refugjatëve dhe ofruar “shpëtimin”, BE-së ,duke pranuar 20 syresh. “Qeveria […]

Vazhdo të lexosh

Rama kërkon arrestimin e Koço Kokëdhimës

Sot Koço Kokëdhima ka bërë thirrje në një status të tij, si lider i levizjes politike që drejton, si ish-deputet dhe njeri i medias, për të rrëzuar kryeministrin Rama me çdo mënyrë dhe kusht. Kokëdhima edhe para disa ditëve bëri thirrje për një Avni Rustem të dytë, kur po diskutohej falja e detit, bile nënkuptoi […]

Vazhdo të lexosh

Koço Kokëdhima/ Njerëzit duhet të thonë: O të keqen o Sali! Rama ka vetëm degradim dhe asgjë tjetër.

Gjatë një intervistë dhënë për gazetarin Alin Xhelili, Koço Kokëdhima ish mik dhe bashkëpunëtor i ngushtë i Edi Ramës ka shpërthyer si kurrë ndonjëherë, kundër tij. Sipas kryetarit të partisë “Zgjidhja” që lindi si fraksion i Rilindjes brenda PS-s, Edi Ramës si kryeministër i dështuar dhe i inkriminuar, i ka filluar numërimi mbrapsht. “Shiko çfarë […]

Vazhdo të lexosh

Kokëdhima: ‘Tërheqja’ nga plehrat, taktikë djallëzore. Të përgatitemi për ‘luftë’.

Koço Kokëdhima, u bëri thirrje shqiptarëve që të përgatiten për “luftë”, për të mos lejuar qeverinë e Edi Ramës që të kalojë në Kuvend ligjin për mbetjet. Në një reagim në “Twitter”, Kokëdhima u shpreh: “Qeveria nuk ndahet nga plehrat. “Tërheqja” është taktikë djallëzore. Rilindja po na vret! Të përgatitemi për luftë!”. Reagimi i Kokëdhimës […]

Vazhdo të lexosh

Koço Kokëdhima: Të arrestohet Saimir Tahiri/ Me urdhër të Ramës ngriti kartelin e drogë

Koço Kokëdhima, replikon ashpër me ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili e akuzoi dje në Kuvend si frymëzues për kanabizimin e vendit. Në një reagim në profilin e tij në Facebook, Kokëdhima e krahason propozimin e tij të bërë publikisht për ekonominë e kanabisit të kontrolluar nga shteti me ekonominë mafioze që bëri Rama, […]

Vazhdo të lexosh

Ruçi kundër Ramës. A thua kërkon të hakmerret për shkarkimin e Tahirit nga Tepelena?

Pas shkarkimit të  Saimir Tahirit nga ministër i brendshëm  në selinë rozë nuk janë kaq qetë punët siç mundohen ti pasqyrojnë në publik. Praktikisht Edi Rama ndodhet nën një sulm total nga grupi i Saimir Tahirit dhe Gramoz Ruçit, të cilët praktikisht kanë punuar dhe vazhdojnë të jenë kundër koalicionit me LSI e Metës. Saimir […]

Vazhdo të lexosh

Koço Kokëdhima: Pa opozitën nuk shkohet në zgjedhje, por në luftë

Kundër futjes në zgjedhje pa PD nuk janë vetëm përfaqësuesit e opozitës, por edhe ish-miqtë politikë të Kryeministrit Edi Rama. Gjatë intervistës së mbrëmshme në emisionin “Zonë e lirë” të Arjan Çanit, ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe kreu i lëvizjes politike “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, ka folur për situatën politike dhe planin e Edi Ramës që […]

Vazhdo të lexosh