Gati dosje të tjera/ Rama në ankth

Dosja Tahiri – Habilaj po e mban në ankth qeverinë Rama. Dhe jo vetëm ajo. Kryeministri nuk po e fsheh dot shqetësimin, jo për çfarë iu desh të përballet, por për çfarë do të duhet të përballojë në vazhdim. Të premten, sy më sy me Arjan Çanin, i mungoi spontaniteti. Batutat i dolën të thata. […]

Vazhdo të lexosh

A ka miqësi Basha me vajzën e Trump?

Mbrëmë në “Zonë e Lirë”, ku ishte i ftuar Lulzim Basha Arjan Çani ka zbuluar për herë të pare, se kreu i PD-së, Lulzim Basha ka njohje personale me Ivanka Trump, vajza dhe njëkohësisht këshilltarja e presidentit të SHBA, Donald Trump. Sipas tij ai kishte informacion, se në mos miqësi mes Bashës dhe vajzës bukuroshte […]

Vazhdo të lexosh

Koço Kokëdhima: Pa opozitën nuk shkohet në zgjedhje, por në luftë

Kundër futjes në zgjedhje pa PD nuk janë vetëm përfaqësuesit e opozitës, por edhe ish-miqtë politikë të Kryeministrit Edi Rama. Gjatë intervistës së mbrëmshme në emisionin “Zonë e lirë” të Arjan Çanit, ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe kreu i lëvizjes politike “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, ka folur për situatën politike dhe planin e Edi Ramës që […]

Vazhdo të lexosh