SKANDAL/ ZBULOHEN SMS E SORECËS ME RAMËN NË WHATSAPP, FLASIN PËR BASHËN: E PE? KJO ËSHTË ÇMENDURI

Luigi Soreca doli sot në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, por gjatë eventit, ai për një moment ka nxjerrë telefonin nga xhepi i brendshëm i xhaketës dhe ka hapur aplikacionin e mesazheve ËhatsApp. Kamera e televizionit ABC News e ka fokusuar këtë moment duke zbuluar edhe një pjesë të mesazheve që Soreca […]

Continue Reading

Kujdes nga ky mesazh që ju vjen në Facebook

Zyrtarët e Facebook kanë paralajmëruar përdoruesit e rrjetit social mbi një mesazh viral. Mesazhi mashtron përdoruesit e Facebook duke i thënë se ka një problem me llogarinë e tyre dhe se ëshët klonuar, që do të thotë se dikush ka krijuar një llogari të re duke përdorur emrin tuaj, fotot dhe informacione të tjera duke […]

Continue Reading

Talljet e Ramës/ Mos fusni në punë njerëz me sms të deputetëve e ministrave

Edi Rama ka bërë për ‘dush të ftohtë’ kryetarët e Drejtorisë Rajonale të punësimit. Mësohet se Rama ia ka bërë të qartë zyrtarëve se nuk do të tolerojë asnjë deputet që kërkon të punësojë njerëz të partisë në zyrat e punës. Po ashtu Rama mësohet t’u ketë thënë drejtorëve se nuk duhet të bëjnë punën […]

Continue Reading

Lexoni sms e tensionuara mes Koço Kokëdhimës dhe Ramës

Koço Kokëdhima, zbuloi sot disa prej sms-ve të tensionuara që kishte shkërmbyer me kryeministrin Edi Rama, mëse një vit më parë. Duke iu përgjigjur një komentuesi në profilin i tij në Facebook, që e akuzoi se tani i dhimbset Shkoza, por sa ishte në qeveri krenohej me prishjet në Jug të vendit, Kokëdhima zbuloi mesazhet […]

Continue Reading

Rama sms socialistëve/ Hoqëm lakun e LSI dhe PDIU, demokratët s’kanë më kohë/ Ja sms

Pasditen e së enjtes, një drejtues i rëndësishëm i strukturave të Partisë Socialiste, u ka dërguar një SMS-Tip, të gjithë koordinatorëve të kësaj partie në rrethe. SMS-ja e siguruar nga Hashtag.al, është dërguar tek numrat telefonikë të koordinatorëve në rrethe vetëm disa minuta pasi u bë publike marrëveshja PS-PD. Teksti i mesazhit është i shkurtër, por i […]

Continue Reading

Ja sms urdhëruese për infermierët e Shkodrës që të marrin pjesë në takimin e Ramës/ Foto

Edi Rama shkon pasditen e sotme në Shkodër për të zhvilluar takimet e tij elektorale. E si zakonisht, këto takime zyra e shtypit e Ramës i shet si takime me votues për herë të parë. Por ajo që po ndodh në qytetin e Shkodrës është vërtetë për tu habitur. Duke i pasur frikën e dështimit […]

Continue Reading

Zbardhet sherri e fyerjet mes deputetëve të PS e LSI/ Ja sms mes tyre.

Deputeti i PS-së, Vladimir Kosta dhe ai I LSI-së Përparim Spahiu janë fyer me njëri-tjetrin me SMS. Ja statusi i Kostës ne facebook: Të nderuar miq socialistë! Në emisionin e së enjtes, “Të PaEkspozuarit” unë dhashë opinion tim lidhur me bashkëjetesën PS-LSI. Pas disa reagimeve që pati për qëndrimin tim ndaj aleancës me LSI, e […]

Continue Reading