SKANDAL/ ZBULOHEN SMS E SORECËS ME RAMËN NË WHATSAPP, FLASIN PËR BASHËN: E PE? KJO ËSHTË ÇMENDURI

Aktualitet

Luigi Soreca doli sot në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, por gjatë eventit, ai për një moment ka nxjerrë telefonin nga xhepi i brendshëm i xhaketës dhe ka hapur aplikacionin e mesazheve ËhatsApp.

Kamera e televizionit ABC News e ka fokusuar këtë moment duke zbuluar edhe një pjesë të mesazheve që Soreca ka shkëmbyer me Ramën, dhe jo vetëm.

Ambasadori i BE-së në Tiranë përveç kreut të qeverisë duket se komunikon edhe me ministrin e Jashtëm Gent Cakaj, Sekretarin e Kryeministrit, Engjëll Agaçin.

Rama duket se i dërgon Sorecës një lloj Raporti në gjuhën angleze ku flitet për Lulzim Bashën dhe Fatmir Mediun.

“…Basha do të humbiste mbështetjen e ndjekësve të tij më të fortë”.

Më pas në tekstin anglisht përmendet edhe Fatmir Mediu, i cili ka shprehur idenë e shtyrjes së zgjedhjeve me 6 muaj.

“4. Mediu u ndal në lidhjet ndërmjet Ramës dhe krimit të organizuar dhe korrupsionit: e vetmja mënyrë për të pasur zgjedhje të lira dhe të ndershme ishte që të shtynin zgjedhjet (me gjashtë muaj) dhe të fokusoheshin në kushtetut…”.

Soreca i përgjigjet italish me fjalën “Çmenduri”

“E pe?” – ia kthen Rama?

Në pjesën e fundit është vështirë të kuptohet se çfarë i shkruan Soreca.

dfghdfghdfhdfhh.jpg
fgjfgjfgjfgjfgj.jpg
dfhdfhfghfghj.jpg
0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments