GJIKNURI: E VËRTETA MBI PËRGJIMET E PUBLIKUARA NGA BILD DHE ‘ÇUNAT PROBLEMATIKË’

Gjatë një interviste për televizionin “6 Plus 1 Vlora”, Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Vlorës Damian Gjiknuri është pyetur edhe në lidhje me përgjimet e publikuara gjatë ditëve të fundit në media me objekt zgjedhjet e pjesshme lokale të Dibrës, mbajtur në 11 Shtator 2016. Gjiknuri ka dhënë detaje për secilin prej […]

Vazhdo të lexosh

PDIU zyrtarisht në koalicion me PD. VIDEO

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet të dielën ka braktisur zyrtarisht koalicionin e majtë. Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar një takim 1 orësh me kreun e PDIU-së, Shpëtim Idrizi. Në këtë takim, i pranishëm ka qenë edhe ish-Presidenti i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Riccardo Migliori. Pas takimit, dy kryetarët janë shprehur se kanë […]

Vazhdo të lexosh

Bashkia Dibër/ Përfaqësuesit e PDIU bëjnë për spital ata të PS

Katër zyrtarë të Ps janë goditur me mjete të forta në kokë sot nga përfaqësues të PDIU-së në përplasjen e fortë që ndodhi mes palëve në bashki. Lajmin e konfirmoi kryebashkiaku Muharrem Rama. Rama, në një prononcim për mediat, tha se ndodhej në spital për të shoqëruar të lënduarit. “Janë dhunuar zyrat e bashkisë nga […]

Vazhdo të lexosh

Shoqata Patriotike Çamëria/ Urojmë të jetë viti i Skënderbeut dhe jo i Hamzait!

Shoqata Patriotike Çamëria ka reaguar ashpër për negociatat që po zhvillohen mes Shqipërisë dhe Greqisë. Në një deklaratë për mediat, përfaqësuesit e komunitetit çam i kërkojnë kryeministri Edi Rama dhe ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati që të zbardhin detajet e paktit të ri mes Tiranës dhe Athinës. “Kërkojmë publikisht nga Kryeministri dhe Ministria Jashtme të […]

Vazhdo të lexosh

Shpërthen Idrizi/ Rama e preu në besë PDIU

-Shpëtim Idrizi, ka lëshuar akuza të forta  ndaj kreut të qeverisë dhe tregon pazaret që u bënë për të nxjerrë jashtë Parlamentit PDIU: Enver Hoxha i harroi çamët, ju i tradhtuat. Shpëtim Idrizi, kryetari i PDIU ka shpërthyer dje kundër ish-aleatit dhe kryeministrit Edi Rama. Në përvjetorin e shoqatës “Çamëria”, ai ka folur hapur për […]

Vazhdo të lexosh

PDIU kundër Ramës: Nuk marrim pjesë në asnjë votim që shkel Kushtetutën

PDIU-ja duket se i është bashkuar opozitës kundër procesit që ka nisur mazhoranca. Në një njoftim për mediat të shpërndarë thuhet: PDIU nuk do të marrë pjesë në asnjë komision apo votim ku shkelet Kushtetuta e vendit. Prokurori i Përkohshëm i cili mund të zgjidhet sipas interpretimeve të maxhorancës edhe me 36 vota, nuk ka […]

Vazhdo të lexosh

PDIU-në krah të krimit në Parlament/ Voton kundër heqjes së imunitetit të Tahirit

Mesa duket deputetët e PDIU-së do të jenë ata që do të mbajnë përherë votën pro vendimeve të qeverisë Rama edhe pse ata nuk janë të përfshirë në mënyrë direkte në qeveri. Pak minuta para votimit kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla u pa duke biseduar me deputeten e PDIU-së Reme Lala. Votimi […]

Vazhdo të lexosh

Rama shkarkon drejtorin e PDIU. I nxiu jetën qytetarëve

“Kemi një situatë praktikash absolutisht të papranueshme, – tha Rama në takimin me specialistët e AKU dhe ministrisë së Bujqësisë, – absurde në tërësinë e tërësinë e tyre që e kanë bërë këtë institucion një problem kombëtar. Historia e AKU do të marrë fund sepse AKU nuk do të shkelë më në doganat e Shqipërisë, teksa […]

Vazhdo të lexosh

Rama mbledh qeverinë në Velipojë në lokalin e një të arrestuari nga policia/ Foto+Video

Mbledhjen e dytë të qeverisë së re, Edi Rama zgjodhi ta zhvillojë në një hotel në bregdetin e Velipojës. Fotot më poshtë janë bërë pak para se të nisë mbledhja e qeverisë. Hoteli është pronë e Seit Fishtës, ish kryetari i Komunës së Velipojës, dikur kandidat për deputet i Partisë Socialiste dhe në zgjedhjet e […]

Vazhdo të lexosh

Përçahet PDIU, Aqif Rakipi kërkon largimin e Idrizit

Deputeti i PDIU-së, Aqif Rakipi, në një reagim për gazetën Panorama, ka analizuar humbjen e PDIU-së në zgjedhje. Sipas Rakipit, përgjegjësia për humbjen e mandatit të kreut të PDIU-së, Shpëtim Idrizi në Tiranë është përgjegjësi e vetë Idrizit, i cili sipas tij është dembel. Rakipi ka thënë se Idrizi duhet të japë dorëheqjen për shkak […]

Vazhdo të lexosh

Ylli Manjani zbulon identitetin e komisionerit që grabit votat e PDIU-së në Tiranë

Video postuar pak ditë më parë nga deputetja e PDIU-së, Mesila Doda ku tregohet qartë sesi tjetërsoheshin votat e PDIU-së dhe si pasojë kësaj force politike iu mohua një mandat në Tiranë, duket se ka tashmë një autor të identifikuar të këtij krimi elektoral. Ai që e ka zbuluar autorin e këtij krimi elektoral, është […]

Vazhdo të lexosh

Arian Galdini: Videot e vjedhjes së votave të PDIU, skandal. Numëruesit në burg. Idrizit ti jepet mandati. VIDEO

Pedagogu Arian Galdini ka bere nje thirrje per te gjithe Opozitaret qe kane protestuar per 90 dite ne Cadren e Lirise. “Te mos lejojme qe me vota te vjedhura ne mes te Tiranes, mandati ti shkoje padrejtesisht te birit te marksistit te fundit ne vend, e ti grabitet dhjetoristit Shpetim Idrizi.” Aleati i PD, Arian […]

Vazhdo të lexosh

Shpetim Idrizi: Për çdo parti që del e para në 25 Qershor ofrojmë këto kushte për koalicion

Shpëtim Idrizi, kryetar i PDIU-së ka folur për herë të parë për aleancat e mundshme të partisë së tij, për qeverisjen e ardhshme. Në situatën kur duket se dy partitë e mëdha që garojnë pa koalicione, e kanë të vështirë që të kapin të vetme 71 deputetë, nevoja e mandateve të partive më të vogla […]

Vazhdo të lexosh

Shpëtim Idrizi: Kush sulmon PDIU, nuk e ka më partinë, por do të asgjësojë çështjen çame!

Shpëtim Idrizi: Kush sulmon PDIU, nuk e ka me partinë, por do të asgjësojë çështjen çame! Intervistë ekskluzive për Newsetika.al   Newsetika.al pyetje: z. Idrizi a ndiheni Parti tezge, shushunjë apo tepsie?   Shpëtim Idrizi : Pyetje etike dhe korrekte, sepse për herë të parë na pyesin si ndihemi, jo çfarë komenti kemi për çfarë […]

Vazhdo të lexosh

Pritet konferencë urgjente për shtyp nga Meta Në orën 11.15

Ilir Meta ka zhvilluar një takim me kreut të Partisë Drejtësi Integrim e Unitet, Shpëtim Idrizi. Së bashku me Metën ka qenë edhe kreu i LSI-së Petrit Vasili, ndërsa takimi është zhvilluar në selinë e LSI-së Kreu i PDIU-së, Idrizi ka qëndruar pak minuta më pas është larguar i pari nga selia e LSI-së. Nuk […]

Vazhdo të lexosh

Plas arma mes anëtarëve të PDIU e LSI në Elbasan, të përfshirë të afërm të kryebashkiakut

Sipas denoncimit të Berishës, anëtarë të LSI kanë mbetur të plagosur dhe ndodhen në spital. Personat e përfshirë në këtë ngjarje janë dhëndri i kryebashkiakut të Elbasanit dhe miku i tij, sipas denoncimit të bërë nga ish-Kryeministri. Berisha akuzon policinë gjithashtu se e ka mbajtur të fshehtë këtë ngjarje dhe nuk ka dhënë asnjë informacion. […]

Vazhdo të lexosh

Rama sms socialistëve/ Hoqëm lakun e LSI dhe PDIU, demokratët s’kanë më kohë/ Ja sms

Pasditen e së enjtes, një drejtues i rëndësishëm i strukturave të Partisë Socialiste, u ka dërguar një SMS-Tip, të gjithë koordinatorëve të kësaj partie në rrethe. SMS-ja e siguruar nga Hashtag.al, është dërguar tek numrat telefonikë të koordinatorëve në rrethe vetëm disa minuta pasi u bë publike marrëveshja PS-PD. Teksti i mesazhit është i shkurtër, por i […]

Vazhdo të lexosh

PDIU: Qëndrimet e ambasadorit të OSBE për zgjedhjet, kinezërira

Mesila Doda tha pas takimit të partive të vogla me ambasadorët se kishte debatuar me diplomatin e OSBE-së në Shqipëri, sipas të cilit, tha Doda mos pjesëmarrja e opozitës në zgjedhje do të jetë vetëm një fjali në raportin e ODIHR. Sipas deputetes, kinezërira të tilla nuk kanë më vend në Shqipëri. Doda: Anëtarët e […]

Vazhdo të lexosh