Kryemadhi: Tahiri na ka përgjuar, por dhe tani përgjon Rama

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ftuar mbrëmjen  e sotme në emisionin ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV dhe SYRI.net ka sulmuar ndërkombëtarët në Tiranë. Në një bisedë me gazetarët Çim Peka, Arion Sulo dhe Bledian Koka, Kryemadhi ka treguar se pajisja e përgjimit IMSI capcher që është përdorur për përgjime në Tiranë është futur […]

Continue Reading

Xhixho: Shefi i vogël, shpëtoi nga burgu por formalisht u shpall fajtor që të shpëtojë shefi i madh

Ish deputeja e LSI Erisa Xhixho ka dhënë një deklaratë nga selia e LSI gjatë ditës së sotme kua ka paraqitur qendrimin e kësj force politike per denimin e Tahirit “Sepse, ndërsa Saimir Tahiri dënohet me shërbim prove, ata që nuk janë në shërbim të shefit të madh përfundojnë në burg edhe kur mbrojnë shtëpitë […]

Continue Reading

Soreca qep gojën për vendimin ndaj Tahirit. Ja si reagon

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca është pyetur në lidhje me dënimin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Duke sjellë përvojën e tij si ish-prokuror, Soreca zgjodhi të mos flasë për këtë temë. Sipas tij nuk mund të bëhen komente mbi një vendim gjykate pa njohur thelbin e dosjes. “Si një ish prokuror […]

Continue Reading

Deklaratë e fortë në Kuvend/ “Saimir Tahiri mund të plasë filmimet në orën 16:00”

Deputeti Myslim Murrizi ka bërë një deklaratë të fortë në foltoren e Kuvendit, teksa ka komentuar procesin ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir tahiri, për të cilin pritet vendimi final i Gjykatës së Krimeve të Rënda në orën 16:00. Murrizi ka deklaruar se ish-ministri Tahiri mund të publikojë ndonjë kasetë me filmime sot në orën 16:00, […]

Continue Reading

Saimir Tahiri në sulm/ Hap gazetën “Zëri i Popullit” që e mbylli Rama

Ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri duket se po përgatit rikthimin e tij të bujshëm në skenën politike, të menduar deri në detaje dhe me bashkëpunime të forta mediatike. Sikur të mos i mjaftonin disa media që dukshëm janë përkrahëse të tij edhe pas zhveshjes nga postet politike, së fundi Tahiri ka zyrtarizuar dhe median personale, […]

Continue Reading

Nga Basir Çollaku/ Letër Emiljano Shullazit…

Ç’të të thote vllai jot…eshte xhevapi i Rames kur shet… I arrestuar ne pritje te denimit Shullazi. Mik dhe armik i pakujt dhe shumekujt, vartes dhe epror ne terrene te veshtira, telasheheqes dhe telasheprodhues per shume politikane rioshe dhe gerrnjare, biznesmene, zyrtare te sistemit, i shume akuzuar dhe akuzues, kontribues dhe kompromentues i drejtesise, deshmitar, […]

Continue Reading

E ëma e Stresit shpërthen kundra Mentor Kikisë/ Rini, bëhu si Sokoli dil pa brekë,masturbohu para ekranit!

E ëma e reperit te njohur Arkimed Lushaj, i njohur me pseudonimin “Stresi”, ka reaguar ashper ndaj gazetarit Kikia, pasi ky i fundit e ka quajtur Stresin palaco dhe se ai eshte nje shembull i keq per rinine shqiptare. Ja shkrimi i plote i te emes se Stresit: Mentor Kaka na paska quajtur Palaço ! […]

Continue Reading

Vettingu në politikë nis të premten

Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, Basha, është shprehur se vettingu në politikë do të nisë të premten. Lideri demokrat, u shpreh për mediat se opozita ka kërkuar mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit për që projekt-ligji i vettingut në politikë të nisë rrugën e tij. Ja  fjala e z Basha: Të premten Gramoz Ruçi duhet të […]

Continue Reading

A janë ministrat e Ramës, Shullazi, Dajti, Balili, Geron Xhafa, Keçi, Lul Berisha, Dako, Sejdini, Tahiri…

Emiljano Shullazi u arrestua kur ne Tirane mungonin Sajmir Tahiri minister i brendeshem.ne ate kohe dhe shefi i tij Edi Rama. Ata me telefona te fikur nga Amerika ku po fluturonin per tu kthyer, u justifikuan para Shullazit se skishin çfare te benin. Ishte kallzimi publikni Sali Berishes per kanosjen qe u beri Mynyr Konit […]

Continue Reading

Xhafa dhe Tahiri/ Mafia heton Antimafian dhe ndajnë të njëjtën zyrë

Gjermanët mision faktmbledhes ne Tirane.. Një vendim gjykate pak kohë më pare kishte dënuar me disa muaj burg një qytetar për vjedhjen e dy pulave një fqinji. Vjedhja është veper penale, ndoshta ato pulat pillnin vezë të arta. Ndërkohë Sajmir Tahiri dhe Fatmir Xhafa, jane në hetim për punë të Mafias, një ish minister i […]

Continue Reading

Shpërthen gazeta Franceze ‘Liberation’: Edi Rama dhe farsa e luftës kundër drogës në Shqipëri

Një nga gazetat më të mëdha në Francë ‘Liberatio’ ka botuar një artikull ku bën një bilanc të shkurtër të mundësisë së mos hapjes së negociatave dhe luftës kundër krimit të organziuar si një sfide e humbur e qeverisë së majtë. Nga Giovanni Vale Jérôme André Dyshimet e rënda të bashkëpunimit midis qeverisë socialiste dhe […]

Continue Reading

Prokurorja 69-she e përkohshme!

Nga Flamur Vezaj E shikoj Prokurorinë në kaos, Prokurorët janë të demotivuar, pasi emërimet apo shkarkimet nuk kanë lidhje me meritën e tyre. Ka vështirësi në implementimin e reformës në drejtësi. Ka shpërndarje të pabarabartë të ngarkesës në punë’-Arta Marku para komisionit si kandidate për Prokuroren e Pergjithshme te Perkohshme! Edhe pse Kane kaluar gati 6 […]

Continue Reading

Nga Kreshnik Çollaku/ Shqipëria Morale dhe Amorale.

Në dhjetor te 90,kurre nuk do te kisha imagjinuar qe Shqiperia 28 vite me pas te ishte katandisur ne kete pike. Nuk eshte nje ndarje politike apo ideshe…ate do ta kisha aq shume preferuar. Ndarja eshte Morale. Kur nuk do ta kisha imagjinuar kete ndarje te thelle,turperuese te vendit,te shoqerise mediave e politikes. Sot qartesisht […]

Continue Reading

Nga Përparim Peposhi/ Padrejtësia me këtë shtet është kthyer në ligj.

Kuksianet mbahen ne burg per nje kauze te drejte, kauze per te cilen kerkoi falje dhe kryeministri. E perseri ata mbeten ne burg vetem per faktin se ato i sollen ç’rregullime ne frymemarrje. I varferi mbahet ne burg se ka tymosur nje cigare hashash e Tahiri qe kanabizoi te gjithe vendin sikur po mbillte arat […]

Continue Reading

Lirohet ish Ministri Brëndshëm Saimir Tahiri

Apeli i Krimeve të Rënda ka vendosur që të lejë të lirë ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Vendimi rrëzon gjykatën e Shkallës së Parë. Avokati Maks Haxhia është shprehur se Gjykata e Apelit ka vendosur të shuajë masën e sigurisë për Saimir Tahirin, duke e lënë të lirë. Sipas Haxhiajt, Saimir Tahiri është i lirë […]

Continue Reading

Skandali me radarët, 4 jashtë funksionit, 2 me ndjeshmëri të ulët. Dokumentat e dëshmitë

Dritëhijet e një skandali Sistemi i radarëve ose  ndryshe sistemi i monitorimit të hapësirës detare shqiptare është një ndër sistemet më të rëndësishme në vend, pasi lidhet drejtpërsëdrejti me sigurinë. Para thuajse një viti në jetën politike të vendit mbizotëroi debati mbi atë që u quajt si fikja e radarëve, ku opozita hodhi akuza të […]

Continue Reading

Nga Armand Maho: Rama- Macron, takim në “kohrat e kolerës”!

Kryeministri I kish lënë në shtëpi dje atletet e bardha. Si rrallëherë në takimin me Presidentin e Francës kish zgjedhur nje veshje të përshtatshme, ndoshta për të mos e rënduar dhe më tej situatën e tij. Vizita e tij vjen në një moment kur pas shpinës së tij janë lëshuar sërish akuza të rënda për […]

Continue Reading

Berisha/ Sulmet e opozitës po çojnë mafien qeveritare të Shqipërisë me në krye Edi Ramën drejt agonisë!

Në një status në “Facebook”, Berisha aludon se është ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri që po e lufton ministrin Fatmir Xhafaj. Ja statusi i ish-kryeministri Sali Berisha: Këto javë, familjet mafioze Tahiri dhe Xhafa kanë mprehur hanxharët dhe po i vërsulen njëra-tjetrës në të gjitha nivelet për qërim hesapesh? Në një betejë për jetë a […]

Continue Reading

Nga Fitim Zekthi/ Enverizmi sot ka marrë një formë të tmerrshme

Enverizmi sot ka marre nje forme te tmerrshme dhe eshte po aq ne mos edhe me shume i rrezikshem per njerezit, shoqerine dhe gjithe vendin sa ai enverizmi i para viteve 1990. Enverizmi, ai me pushtet, sot nuk thote “Lavdi jetes dhe vepres se Enver Hoxhes”. Enveristet sot, ata me pushtet, nuk brohorasin ate qe […]

Continue Reading