“Bëji të fala … Edit”

Nga Raimonda Dervishi Shundi. Sa herë ka ndodhur që kryeministri ynë në transmetimet “live” t’i ketë çuar “të fala publike” drejtuesve mediatikë, ndërkohë që është vetë i ftuar në kanalin e “falë-dërguesit”? Është në emisionin X dhe sapo gazetari e pyet për diçka të sikletshme, direkt përgjigja e aty-këtushme është: “Bëji të fala.. X-it”. Përkthimi […]

Vazhdo të lexosh

Njihuni me pasurinë e gruas së katërt të Ramës e cila është divorcuar tre herë

Nga informacionet e sotme të medias rezulton se Linda Rama, në bashkëpronësi, ka pasur 5 shtëpi (secila mbi 100 metra katrorë), 4 sipërfaqe toke dhe 3 garazhe. Sipërfaqja e 5 shtëpive të banimit rezulton 610,62 metra katrorë. Nëse do ti referoheshim cmimeve të banesave, vlera e tyre do të ishte rreth 1,2-1,3 milion euro. Sipërfaqja […]

Vazhdo të lexosh

Nga Enton Abilekaj/ E enjtja e zezë e Edi Ramës

Në orën e kulmit të debatit në Parlament, atëherë kur aktorët kryesorë morën përsipër si përherë të shpëtojnë shfaqjen bajate të politikës, Edi Rama spikati me tragjikomizmin. I vënë përpara me akuzat për 1.3 miliard euro trafikim kanabisi, për shndërrimin e Shqipërisë në parajsën e trafikantëve të drogave, bënte zhurmuesin pas krahëve të Lulzim Bashës. […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi paralajmëron Ramën: Reformës nuk do t’i shpëtojnë as peshqit e mëdhenj

Kryetarja e LSI, ka reaguar pas mbrojtjes publike që Kryeministri Edi Rama i bëri ish-ministrit të tij Saimir Tahiri. Kryemadhi deklaroi se ‘i frikësuari i drejtësisë Edi Rama doli sot të mbrojë por edhe të shesë sipas interesit bashkëpunëtorin e tij në kriminalizimin e politikës Saimir Tahirin”, duke i kujtuar se Reformës në Drejtësi nuk do […]

Vazhdo të lexosh

Shikoni babain e zv Kryeministres së Ramës se çfarë thotë për të/ Video

Videoja më poshtë, pa shumë koment, tregon se si prindërit e znj.Mesi në Shkodër kanë protestuar të revoltuar kundër shkarkimit dhe arrestimit të ish-kreut të ALUIZNI, Besnik Kastratit, 3 vjet më parë, duke hedhur poshtë akuzat shtetërore ndaj tij. Ja deklarata e babait të zëvendëses së re të Kryeministrit, që ai e akuzon se po vendos […]

Vazhdo të lexosh

Arian Galdini për Edi Ramën: Ti je rrezik publik. Ti je më i shëmtuar se Kulla e Korçës dhe më bosh se Sheshi Skënderbej

Ka bërë një thirrje të fortë dhe të pazakontë Pedagogu i Fakultetit Ekonomik në Universitetin Luarasi dhe njëkohësisht Presidenti i Akademisë për Administrim, Lidership dhe Qeverisje, Arian Galdini. Prej disa javësh, Pedagogu Arian Galdini ka nisur një traditë të publikimit në profilin e tij të videomesazheve ku ai kumton pikëpamjet e tij mbi zhvillimet politike […]

Vazhdo të lexosh

Nga Dritan Shano/ A flet Edi me Mimin?

#mosihaprrugëbudallait Propozimi ekonomik i Edi Ramës për 4 vitet e ardhshme, që sërish kulmon me hapjen e 220.000 vendeve pune të tjera, të reja, është, sipas meje, një propozim të cilit i mungon krejtësisht graviteti, qoftë ky fizik apo edhe mendor. Mjafton t’i hedhësh një sy, rënies së vazhdueshme, që prej vitit 2013 e deri […]

Vazhdo të lexosh