Tom Doshi: Nëse amerikanët kanë diçka le ta bëjnë publike!

Mars 25, 2021 | 12.17 Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka reaguar sërish ndaj rastit të Tom Doshit, i cili është në listat e kandidatëve për deputetë. Në një postim në ‘Twitter’, Kim u ka bërë thirrje të gjithë palëve politike që të mos heshtin ndaj përfshirjes së udhëheqësit të PSD-së në listat e […]

Continue Reading

Saimir Tahiri sulmon ambasadën amerikane në Tiranë

Në nga pyetjet e fundit që ju drejtuan nga gazetarët Saimir Thairit ishte, se çfarë mendonte për deklaratën e ambasadës amerikane në Tiranë e cila e cilësoi “shkurajues” vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda, për ta shpallur të pafajshëm për akuzat si i përfshirë në organizata kriminale dhe trafik ndërkombëtarë droge. Përgjigjja e ish-ministrit […]

Continue Reading

SPAK para sfidës; “Ndiq investimin, të zbulosh krimin”!

Nga Nikollaq Neranxi Ditët e fundit, Ambasada Amerikane në Shqipëri, ka intensifikuar dhënien e informacioneve të detajuara mbi Reformën në Drejtësi. Me një grafikë shumë tërheqëse dhe shpjegim të thjeshtë, ndër të tjera, ky institucion është kujdesur të sigurojë shqiptarët, se ky proces nuk ka asnjë shans të deformohet apo më keq akoma, të korruptohet, […]

Continue Reading

Ambasada Amerikane në Tiranë, luan rolin edhe të Kinostudios së vidiove vizatimore

Nga Jakup Gjoca Ditët e fundit Ambasada e SHBA në Tiranë ka publikuar disa vidio vizatimore për Reformën në Drejtësi. Një gjetje që më shumë mund të zbavitë fëmijët parashkollorë, meqë tani kanë kohë ngaqë nuk janë në shkollë.Nuk e besoj se do këtë ndonjë diplomat Amerikan aty në atë Ambasadë që të vetbesojë se këto […]

Continue Reading

Drejtoresha e Soros implikon Ambasadën Amerikane në skandal mashtrimi

Një drejtoreshë e shoqatës YWCA-Albania, pjesë e rrjetit të shoqatave të themeluara nga George Soros (shiko rrjetin këtu) është titullarja përgjegjëse për një mashtrim me projektet dhe grabitje të dyshuar të fondeve. Donika Godajquhet drejtoresha e shoqatës YWCA-Albania. Tre ditë më parë një publikim në faqen e Facebook-ut të Ambasadës Amerikane, dekonspiroi një mashtrim, pas të […]

Continue Reading

Ambasada Amerikane implikohet në skemë mashtrimi dhe vjedhje projekti

Ambasada amerikane në Tiranë, është kapur gafil dhe është implikuar në një skemë të tjetërsimit të pronësisë intelektuale dhe për grabitje të dyshuar fondesh. Fillimisht kjo ambasadë ka bërë një njoftim në llogarinë e saj në ‘Facebook’, lidhur me një vepër murale në qytetin e Shkodrës, të cilën ia njohu si pronë intelektuale Koalicionit Kundër Drogës […]

Continue Reading

Lubonja: Ambasada Amerikane tallet me ne. VIDEO

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në studion e lajmeve të News24, ka lëshuar kritika mjaft të ashpra ndaj Ambasadës Amerikane në Tiranë. Lubonja tha se kjo ambasadë është e njëanshme dhe tallet me popullin shqiptar. Sipas Lubonjës, mesazhet që lëshon kjo seli diplomatike, janë “tallëse dhe fyese për inteligjencën e gjithëkujt”. “Keta te ambasades se […]

Continue Reading

Thirrje e Ambasadës amerikane: Bashkohuni me pederastët.

Ambasada amerikane në Tiranë i ka bërë thirrje qytetarëve shqiptarë t’i bashkohen lëvizjes për të drejtat e njeriut më 17 maj. ‘Dita Ndërkombëtare kundër Homofobisë, Transfobisë dhe Bifobisë nderohet çdo vit në 17 maj dhe synon të koordinojë aktivitete ndërkombëtare që rrisin ndërgjegjësimin për shkeljet e të drejtave të komunitetit LGBT dhe nxisin interes në […]

Continue Reading

Me emra/ Ambasada Amerikane në Tiranë e mbushur me sigurimsa.

Pjese e nomenklatures te Sigurimit (famekeq) te Shtetit, Instruktore qe kane ne Curiculumin e tyre pregatitjen e Grupeve terroriste qe nga Lindja e Mesme e deri tek Grupet Marksiste te Amerikes Latine etj., spijuna e xhelat që kanë larë duart e krahët me gjakun e martirve që i mbytën me duart e tyre për Lirinë […]

Continue Reading

Komentuesit degjenerojnë Ambasadën Amerikane pas deklaratës së saj për protestën.

Sokrat Turtulli Flaken e doni ju si ambasade ne fillim pastaj te tjerat. Ambasade shkerdhate qe ngre koken vetem kur preken kokat e bandave tw droges ne qeveri dhe kurre per te perkrahur kete popull…ju jeni mostrat e sorosit dhe zoti ju ndeshkofte deri me rreze qe perkrahni ata qe po e baterdisin kete vend duke […]

Continue Reading

EuroNews dhe Zëri i Amerikës transmetojnë live protestën kurse ambasada amerikane në Tiranë mbështet drogën.

EuroNews dhe Zëri i Amerikës janë duke transmetuar live protestën e opozitës në Tiranë, kundër qeverisë së korruptuar të Edi Ramës. Ndërkaq, asnjëra nga mediat e njohura ndërkombëtare nuk ka transmetuar asnjë pamje nga takimi anti-miting i Edi Ramës në Vlorës. Kurse ambasada amerikane ne Tirane gjate nje deklarate te saj denon ashper “dhunen” e […]

Continue Reading

Ambasadën Amerikane akoma e drejton Donald Lu. Për të asgjë nuk ka ndodh në këtë vend. Do paqe me krimin.

Ambasada e SHBA-së ka reaguar në lidhje me protestën e paralajmëruar nga opozita në datën 16 shkurt. Sipas ambasadës amerikane, protesta është një e drejtë e demokracisë që ushtrohet nga qytetarët e cila përdoret shpesh në SHBA. Deklarata e plotë e ambasadës së SHBA: E drejta e qytetarëve për t’u mbledhur, për t’i bërë kërkesa […]

Continue Reading

Ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm

Ambasada e SHBA-së në Tiranë njofton të gjithë të interesuarit që kanë aplikuar apo duan të aplikojnë për vizë në Amerikë për procedurat që duhen ndjekur në mënyrë që të kenë një aplikim të suksesshëm. Ambasada njofton se për shumicën e kategorive të vizave, NVC do t’ju kërkojë t”ia dërgoni dokumentet elektronikisht.

Continue Reading

Besnik Aliaj bën ironi me njoftimin e Top Channel-it. FAKE NEWS

Pyeta dike ne ambasade … Me tha qe eshte kunder protestes …. Dmth qe Ambasada eshte kunder cadres … Dmth qe Qeveria e tyre eshte kunder opozites … Dmth qe Presidenti tyre eshte kunder bojkotit dhe kryetarit te opozites … Hahahahaha … Mjerim … Frike … Mashtrim … Perse nuk e thoni emrin dhe fytyren […]

Continue Reading