E fundit/ Arrestohet pas 8 muajsh në arrati, ish-kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski. I

Arrestohet pas 8 muajsh në arrati, ish-kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski. Ish-kryeministri ka dalë sot para gjykatës, ku pritet të jepet vendimi për ekstradimin e tij. Gruevski akuzohet për shpërdorim detyre. Nikolla Gruevski, ish-kryeminister i Maqedonise27 Qershor, 2019 11:23 HUNGARI- Është arrestuar pas disa muajsh i shpallur në kërkim, ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski është arrestuar ditën e […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohet një protestues, banor i Unazës së Re

Policia ka arrestuar një banor të Unazës së Re në protestën e opozitës që po zhvillohet para Parlamentit. Bëhet e ditur se Alban Ahmetcenaj pjesmarrës në protestë njëkohesisht banor i Unazës se Re është rrëmbyer nga forcat e policisë disa metra larg Parlamentit dhe është dërguar në ambjentet e komisarjatit nr. 1 pa shkak. Ai […]

Vazhdo të lexosh

Balla: Berisha thirrje antikushtetuese, të arrestohet! PD të distancohet

Taulant Balla deklaroi se ish-kryeministri Berisha ka bërë thirrje antikushtetuese për të rrëmbyer armët. Ai kërkoi që PD-ja të distancohet nga Berisha dhe Byroja e Kuvendit ta dënojë urgjent. Dhe më tej shtoi se duhet që prokuroria ta hetojë dhe ndëshkojë. Berisha gjatë seancës parlamentare iu drejtua deputetëve të PS që nuk votojnë Vettingun që […]

Vazhdo të lexosh

Përfundon në pranga arbitri i futbollit, i lidhur me grupin e Avdylajve.

Ai është arbitri nga Lezha, Paulin Simoni. Paulin Simoni ka dalë në përgjimet e prokurorisë për rastin e ish-deputetit socialist Arben Noka dhe familjarëve të tij, të cilët akuzohen për tjetërsim pronash, falsifikim vulash e dokumentesh zyrtare. Pas seancës së Gjykatës së Krimeve të Rënda për masën e të arrestuarve në kuadrin e operacionit “Vol-Vo […]

Vazhdo të lexosh

Gazetari rus arrestohet teksa ishte duke raportuar live. VIDEO

Gazetari rus, Dmitry Nizovtsev është arrestuar gjatë raportimit direkt nga terreni. Protestuesit në Moskë kanë mbushur sheshet për të refuzuar reformën e pensioneve që po bën qeveria. Edhe disa banorë të Shën Petersburgut janë në kundërshtim me këtë reformë. Por, një moment që mori vëmendje të madhe ishte arrestimi i gazetarit. Ai po raportonte të […]

Vazhdo të lexosh

E fundit/ Greqia liron nga burgu Edmond Begon, mikun e Taulant Ballës

U ndalua pak ditë më parë në Korfuz, dhe pas verifikimeve nga ana e autoriteteve greke është lënë i lirë, thonë burime mediatike. Interpol Roma ka bërë të ditur se Edmond Bego nuk ka qenë në kërkim ndërkombëtar, ndryshe nga sa u tha fillimisht. Arrestimi i Edmond Begos në Greqi ndezi ndjeshëm tonet e akuzave mes […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohet miku i ngushtë i Gramoz Ruçit dhe Taulant Ballës

Shërbimet e policisë të Igumenices, në bashkëpunim me sektorin e kontrollit te pasaportave të Sajadhes, kanë arrestuar sot të shumëkërkuarin shqiptar Edmond Bego, 48-vjec. “BalkanWeb” meson se Bego po kthehej nga pushimet në Korfuz dhe përmes Igumenices do të kalonte për në Shqipëri. Bego kishte ndërruar emrin në pasaporte në Mond Bega dhe me këtë emër […]

Vazhdo të lexosh

Skandal/ Vëllai i Fatmir Xhafës i dënuar për trafik droge në Itali, por nuk arrestohet. Video Dokumenti

Partia Demokratike ka publikuar dosjen e plotë të dënimit të vëllait të Fatmir Xhafajt për trafik droge. ‘Fatmir Xhafaj gënjen dhe është në dijeni të vëllait të tij, që Agron Xhafaj është i dënuar në Itali dhe nuk ka vuajtur asnjë ditë, duke jetuar i lirë nga viti 2013 e më pas, kur vëllai i […]

Vazhdo të lexosh

Qëllon me pistoletë në shkallët e pallatit, arrestohet. Ja emri

Ndërhyrja në kohë e policisë, parandaloi përshkallëzimin e një konflikti me armë. Arrestohet autori i ngjarjes. Ja njoftimi i Policise se Tiranes: Policia e Tiranës pas informacionit të marrë për një konflikt me armë midis tre shtetasve ka organizuar punën dhe falë reagimit të shpejtë dhe profesional bënë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohet për herë të dytë mbesa e Mogherinit, shiste kokainë të pastër

Lajmi është bërë i ditur nga mediat italiane, sipas të cilave mbesa 28 vjeçare e Mogherinit është në mesin e grupit të arrestuar, të cilët shpërndanin kokainë në lokalet e natës. Sipas hetimeve, 5 prej të arrestuarve janë kapur në kushtet e flagrancës, duke shpërndarë kokainë, ndërkohë që 16 të tjerët, mes të cilëve edhe […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohet ish-ministri i Brendshëm i Maqedonisë për dhunën në parlament

Mitko Çavkov sot në mëngjes është arrestuar me urdhër të Prokurorisë Publike. Nga Ministria e Punëve të Brendshme dhe nga Prokuroria Publike Themelore më shumë informacione paralajmërojnë gjatë ditës, njofton Tetova.sot. Sipas njohurive të para, Çavkov është arrestuar lidhur me hetimin për dhunën në Kuvend të 27 prillit, kur e drejtoi shtabin operativ të MPB-së. […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohet gjyqtari i Apelit, Shkëlqim Miri.

Burime zyrtare nga Policia e Shtetit thanë sot se, ‘në datë 9 nëntor 2017, rreth orës 23:30, Sektori për Hetimin e Korrupsionin në Drejtorinë për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar, në bashkëpunim dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, finalizoi me sukses operacionin policor të koduar “Një vrasje […]

Vazhdo të lexosh

Basha: Të arrestohet Saimir Tahiri/ Provat janë në tavolinën e Ramës

Lulzim Basha u është rikthyer më fortë se kurrë akuzave për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, ndërsa ka pyetur sot publikisht Ramën se pse nuk e arreston ish-ministrin e Brendshëm. Në një konferencë për mediat nga selia blu, Basha shpërtheu në akuza pas arrestimit të Moisi Habilajt, në Itali, si një prej krerëve të bandave […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohet autori plagosjes së punonjësit të policisë të ndodhur tek rrethrrotullimi i Bathores.

Burime nga policia thanë se është kapur autori plagosjes së punonjësit të policisë të ndodhur tek rrethrrotullimi i Bathoes. Shërbimet e policisë Tiranë kapën Ramadan Marku, 20 vjeç, banues në Kamëz, i cili plagosi me thikë gjatë orarit të shërbimit punonjësin e patrullës Z. P., i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Autori i plagosjes, […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohet i riu Lezhjan: Shantazhonte të miturën me foto nudo.

Ngjarja ka ndodhur në Lezhë, ku dje, Policia arriti ta arrestonte në flagrancë 18-vjeçarin Kristian N. banor i qytetit. Policia e Lezhës tha se Kristian N. dyshohet se ka kanosur me anë të mesazheve telefonike një shtetase të mitur 17 vjeçare, për t’i marrë shumën prej 7000 eurove duke e shantazhuar se do t’i publikonte […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohet për bashkëpunim me hajdutët një polic/ Ja emri

  Engrit Hënaj u vu në pranga nga Shërbimi i Çështjeve të Brendashme dhe Ankesave pasi dekonspironte operacionet policore. Ai ishte me detyrë trup shërbimi në Repartin “Shqiponja” në Policisë së Tiranë. Arrestimi u bë i mundur pas një hetimi të përbashkët me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kavajë, duke aplikuar metoda speciale të hetimit, për veprën […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohet bosi shqiptar, truri i prostitucionit në Itali. Ja emri

Policia italiane ka vënë në pranga ditën e djeshme dy persona, një shqiptar dhe një italian, të cilët zotëronin tregun e drogës në Trieste. Bëhet fjalë për shqiptarin Leonard Ivanaj, i cili në bashkëpunim me italianin Alessandro Spinnato, 28 vjeç, i  njohur si Mister Simpatia kishin ngritur një rrjet të tërë të trafikimit të drogës […]

Vazhdo të lexosh

Fier/ Shtroi me beton një pjesë të rrugës që të çonte tek lokali i tij, arrestohet. Ja emri

Nje 52 vjecar nga fshati Topoje i Fierit eshte arrestuar nga policia per ndertim pa leje. 52 vjecari nuk kishte marre leje per te shtruar me beton nje pjese te rruges qe te conte tek lokali i tij dhe kaq eshte dashur dhe policia ka vendosur arrestimin e tij per ndertim pa leje. Rreth dy […]

Vazhdo të lexosh

Shqiptari prostituonte gruan e tij 30-vjeçare në këmbim të shumave monetare. Arrestohet

Siç raportojnë sot mediat greke, shqiptari prostituonte gruan e tij 30-vjeçare në këmbim të shumave monetare. Ai është arrestuar në Katerini të Greqisë pasi shfrytëzonte për prostitucion bashkëshorten e tij, po shqiptare. Siç raportojnë sot mediat greke, shqiptari prostituonte gruan e tij 30-vjeçare në këmbim të shumave monetare. Në momentin e arrestimit, policia i gjeti […]

Vazhdo të lexosh