SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Shpartallohet banda e shqiptarëve të specializuar për vjedhje. Zbulohen nga facebook

Shpartallohet një bandë shqiptare e specializuar për vjedhje.

Janë më shumë se 52 të shtëna që i atribuohen kësaj bande në krahinat  Verbania, Novara, Aosta, Lecco me një vlerë totale të mallrave të vjedhura prej gjysmë milioni euro.

Operacioni që çoi në burg pesë të arrestuarit dhe mbylli në shtëpi dy të tjerë është kryer nga policia në Verbania pas një hetimit të filluar qershorin e kaluar. Duket se banda që vepronte në të gjithën veriun e  Italisë kishte një lokal në Brianza si pikënisje për veprat kriminale.

Kriminelët takoheshin në mbrëmje dhe natën zgjidhnin objektivat që do të godisnin, shtëpitë që nuk i kishin pronarët.

Personat e arrestuar nga 20 deri në 43 vjeç kishin profilet e tyre në Facebook dhe ata kishin publikuar foto panoramike nga liqeni Maggiore, prova që dëshmoi praninë e tyre në vendet e vjedhjes.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?