Aleanca Trilaterale e Vuçiç-Rama-Zaev eshte destabilizuese dhe antishqiptare!

Nga Sali Berisha Miq, bashkepunimi rajonal eshte i dobishem dhe i domosdoshem po vetem kur ai behet midis shteteve sovrane dhe te barabarta. Ky bashkepunim zgjeron lirite themelore te qytetareve te vendeve te rajonit i sherben njohjes me te mire mirekuptimit midis njerezve dhe fuqizimit te shkembimeve ekonomike kulturore midis vendeve. Por efekte absolutisht te […]

Vazhdo të lexosh

“Çmimet e pasaportave biometrike në Kosovë dy herë më të ulëta se në Shqipëri!”

Me sa duket, hendeku mes Shqipërisë dhe Kosovës, edhe pse Kosova është një shtet i ri, është tepër i dukshëm në shumë fusha të jetës. Kur vjen fjala tek pagesat dhe çështjet ekonomike, janë qytetarët ata që e ndjejnë të parën këtë diferencë të madhe. Kështu, mëngjesin e sotshëm një mesazh tepër interesant dhe aktual […]

Vazhdo të lexosh

Nishani i përgjigjet Bamirit/ Hante një pjatë me paçe e një tas me pilaf dhe largohej pa paguar, mu pështiros.

Nuk kam preferuar kurrë ti kundërpërgjigjem provokimeve dhe sulmeve të ndërsyera të Bamir Topit vetëm për një arsye. Duke e njohur mirë atë njeri, që për shkak të kompleksit të thellë të inferioritetit që e karakterizon, është përpjekur gjithë jetën e tij vegjetative të ndërtojë kontraste haluçinante me të tjerët që e mundonin me qënien e […]

Vazhdo të lexosh

Shfaqet me Klosin/ Personi në rreth quhet Mond Voga dhe është autori i një ngjarjeje kriminale në vitin 2018.

Ministri i Turizmit Blendi Klosi ka dhënë garanci nga Kruja për mbylljen e guroreve. Mirëpo, ka rënë në sy, krah tij, një fytyrë e njohur për policinë. Personi në rreth quhet Mond Voga dhe është autori i një ngjarjeje kriminale në vitin 2018. Voga dhunoi në derën e gjykatës së Durrësit avokatin Ilia Ilia. Denoncimi […]

Vazhdo të lexosh

Djali i Sokol Olldashit: I zhgënjyer nga Rudina Hajdari. Së shpejti do jem në politikë

Djali 19-vjeçar i Sokol Olldashit, Glauku, ka paralajmëruar hyrjen në politikë, në gjurmët e të atit. Ai aktualisht banon në Angli, ku studion Ekonomi Politike. Glauk Olldashi ka thënë në një intervistë për Shqiptarja.com se gjithmonë e ka pasur pasion politikën. “Arsyeja pse kam vendosur të angazhohem politikisht është për shkak të situatës delikate në […]

Vazhdo të lexosh

I akuzuar se i ka shërbyer agjenturave të huaja/ Artur Meçollari emërohet Komandant i Forcës Detare të vendit.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë të ditur sot ngjitjen në krye të njërit prej posteve më të rëndësishme të vendit, Komandës së Forcës Detare, të një personi të akuzuar se i ka shërbyer agjenturave të huaja. “Spiuni Artur Meçollari emërohet nga Zografi, bis de facto Komandant i Forcës Detare të vendit”,njofton dhe komenton me ironi, […]

Vazhdo të lexosh

Sa deputetë e votuan në tërësi Ligjin 7501 “Për Tokën?! Nuk ka asnjë dokument të shkruar për këtë

Legjislatura e 12: Parlamenti i dalë pas zgjedhjeve të 31 marsit të vitit 1991 kishte gjithsej 250 deputetë. Përbërja politike në Parlament ishte: “Omonia” – Pesë deputetë Partia Socialiste – 170 deputetë Partia Demokratike – 75 deputetë 8 ditë – Periudha e diskutimeve të Ligjit të famshëm 7501 zgjati 8 ditë diskutime dhe debate në seancën e Parlamentit, e cila […]

Vazhdo të lexosh

Është shndërruar në lolon e Botës. Video

BBC është tallur mbrëmjen e djeshme me Edi Ramën dhe faktin se ai kishte veshur atlete në Samitin për Ballkanin të zhvilluar në Londër. BBC shkruante dje se ‘dikush i paska harruar këpucët’. Në lidhje me këtë skandal protokolli, ka reaguar edhe ish-kryeministri Sali Berisha.. ‘Kur të përfaqëson një i sëmurë psikik!’, shkruan ai në […]

Vazhdo të lexosh