Skandal/ Në Gjykatën e Tiranës, 300 dosje u harruan në arkiva

Një skandal është zbuluar në Gjykatën e Tiranës, ku rreth 300 dosje të viteve nga 2008 -2015 nuk i janë dorëzuar për rekurs  Gjykatës së Lartë. Skandali është zbuluar disa javë më parë teksa një pjesë e dosjeve po spostoheshin për në magazinat në Lundër ku dhe do të arkivohen. Bëhet fjalë për rreth 299 […]

Vazhdo të lexosh

Dritan Laçi i drejtohet Ramës: Bëj gafë e preke Frrokun dhe kushdo që ka guximin të denoncojë maskarallëkun tënd. Video

Nese e votoni per nje mandat te dyte me 25 qershor nuk eshte me faji i tij por i juaji si popull. Nese nuk doni jeten tuaj me 25 qershor ja ku e keni shembullin se si mund te vdisni ne dyert e spitaleve dhe tju vej edhe damken Karagjoz. Ky eshte kryeministri i Shqiperise […]

Vazhdo të lexosh

Vrasja e ish policit Ajet Zeqajt në qendër të Tiranës/ Video +18

Për herë të parë, publikohen pamjet e momentit të ekzekutimit të ish efektivit të Policisë Ajet Zeqaj në zonën e ish-Bllokut në Tiranë, një ngjarje tepër e rëndë por që ende nuk është zbardhur, ndonëse ka kaluar më shumë se një vit. Lapsi.al vendosi të publikojë këto pamje, (të fiksuara një kamera e sigurisë pranë […]

Vazhdo të lexosh

Besnik J Aliaj: KKT miratoi blitz dje Planin Rregullues (PPV) Tiranë

Nga janar-dhjetori 2016 ky plan u hartua ne fshehtesi te plote dhe ne kundershtim me disa ligje dhe kushtetuten. Alibia e “konsultimit” dhe miratimi ne Keshill Bashkiak ishin ne shkelje te plote te ligjeve ne fuqi dhe u krye brenda 48 oreve … Pas nxitimit per ta miratuar planin ne ditet e pushimeve te krishtlindjeve […]

Vazhdo të lexosh

Dy persona dhunojnë një polic në mes të Tiranës

Një punonjës policie ka rënë pre e dhunës nga dy persona të tjerë. Ngjarja ka ndodhur në mes të Tiranës, ndërsa burime nga uniformat blu thanë se kanë arrestuar dy personat që kanë sulmuan agjentin e policisë. Janë vënë në pranga dy persona Jurfian Suparaku, 28 vjeç dhe Shendi Sata, 22 vjeç, banues në Tiranë. […]

Vazhdo të lexosh

Bashkia e Tiranës u dhuron 2 mijë rrënjë ullinj banorëve në Farkë

Bashkia e Tiranës do t’u shpërndajë rreth 2 mijë rrënjë ullinj familjeve që jetojnë pranë liqenit të Farkës, të cilat së bashku me pemët dekorative do të krijojnë kurorën e gjelbër të tij. Kryebashkiaku Erion Veliaj ishte sot pasdite në aksionin e radhës për mbjelljen e fidanëve të rinj në Parkun e Farkës, ku theksoi […]

Vazhdo të lexosh

Kryetari i Poliçanit i dënuar 5 herë nga gjykatat

ABC News ka siguruar një kopje të dëshmisë së penalitetit, ku janë pasqyruar me detaje 5 dënimet penale të formës së prerë. Veç dëshmisë së penaliteti ështe dhe dokumenti për shkurtimin e vendimit të gjykatës së Skraparit që mban vitin 1985, ku Zotkaj është dënuar për 4 muaj në riedukim për të kryer punë publike. […]

Vazhdo të lexosh

Alarmante. Me kancer nga radioaktiviteti edhe në mes të Tiranës

Gazetari Denis Dyrnjaja na ka rrëfyer një histori të trishtë. Bëhet fjalë për një 40-vjeçar i cili nuk mundi të fitonte betejën me sëmundjen e tmerrshme, kancerin.  Sipas gazetarit, mjekët onkologë italianë ndërsa përpiqeshin të ndryshonin fatin e jetës së tij kishin konstatuar se ai kishte rrezatim të lartë radioaktiv në trup. Pyetja e tyre për […]

Vazhdo të lexosh

Il Giornale: Shqipëria është sot Kolumbia e Europës

Edhe nëse Shqipëria nuk është e përfshirë në një trafik kokaine të krahasueshëm me atë të vendit amerikano-jugor, është e vërtetë se kanabisi ka arritur përmasa të pashoqa në Europë. Ambasadori i OSBE-së në vend, Berndt Borchardt, së fundmi ka llogaritur se të paktën 2 milion euro janë gjeneruar nga prodhimi e eksporti i kësaj […]

Vazhdo të lexosh

Bjondja sexi, Pejana Elezi, tifozja e Tiranes do jetë imazh i sportit në Tvsh

Pejana Elezi do të jetë një tjetër imazh i sportit në TVSH. Me bjonden seksi jemi mësuar në rrjetet sociale, nëpërmjet fotove “hot” që ajo hedh. Ndaj dhe të gjithë sportdashësit, tashmë do të kenë një arsye më shumë për të parë emisionin e saj. Është bërë tashmë e modës që bukuroshet të angazhohen me […]

Vazhdo të lexosh

Rama i braktisi dhe sot që ju kishte premtuar ti takonte. Grevistët në kushte ç’njerëzore në mes të Tiranës.

Edhe pse iu premtoi se do ti takonte diten e merkure, kryeministri Rama akoma nuk ka shkuar per ti takuar dhe biseduar per dakortesine mes tyre dhe Peleshit. Ai sot ka zgjedhur te bej nje vizite ne Universitetin e Shkodres ku dhe atje eshte pritur me protesta nga te rinjte Shkodrane. Grevistet e Zharrezes vazhdojne […]

Vazhdo të lexosh

Pritet që bileta të shkojë rreth 70 lekë, nga 40 që është aktualisht.

Pas lançimit të masave të marra nga Bashkia e Tiranës, përfaqësuesi i Shoqatës së Transportit Qytetas, Ervin Shijaku, në një intervistë për TV SCAN thekson se në këto kushte, operatorët do të jenë të detyruar të kërkojnë rritje të çmimit të biletës urbane. Propozimi i operatorëve është konkret, duke tentuar që bileta të shkojë rreth […]

Vazhdo të lexosh