A po kthen krah Donal Lu?

Deklarata e kryediplomatit amerikan në Rrëshen kanë shkaktuar një furtunë të vërtetë në mjedisin politiko-mediatik shqiptar. Thëniet e tij se të rinjtë mund ta rrezojnë një qeveri që nuk u pëlqen, përmendja e zyrave të shtrenjta, makinave luksoze dhe udhëtimeve të kushtueshme të pushtetarëve kanë zënë titujt kryesorë të mediave dhe kanë bërë të reagojë opozita […]

Continue Reading

Meta: Të rinjtë duhet të jenë protagonistë të ndryshimeve. FOTO+VIDEO

Ilir Meta ishte sot në mbrëmje i pranishëm në çeljen e punimeve të festivalit veror të Internacionales së të Rinjve Socialistë (International Union of Socialist Youth-IUSY). Aktiviteti po zhvillohet në Jalë dhe në të marrin pjesë qindra të rinj nga forumet rinore të partive të majta botërore. Festivali organizuar nga LRI-ja në bashkëpunim me IUSY. Pjesë e […]

Continue Reading

Të rinjtë e PD-së presin me ulërima Erion Veliajn dhe Taulant Ballën (VIDEO)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video, ku duket reagimi i simpatizantëve të PD-së në Cerrik në momentin që para tyre kalojnë Erjon Veliaj dhe Taulant Balla. Ngritja e dy gishtave lart nuk funksionon më si shkelje syri, por vetëm sa ka acaruar militantët e PD-së që qëndronin para zyrës elektorale. “Pritja qe i rezervuan […]

Continue Reading

Nga Desada Metaj/ Të rinjtë pa sharm të listave për deputetë!

Emrat e rinj në listat e deputetëve të partive që konkurojnë në zgjedhjet e qershorit janë dhe ata që zgjojnë më shumë kuriozitetin e publikut. Dhe kur bëhet fjalë edhe për kandidatë të rinj në moshë atëherë dhe shpresa se diçka e mirë mund të ndodhë pas lodhjes nga klasa aktuale e politikës është më […]

Continue Reading

Të rinjtë e PD-së në gadishmëri për të shmangur incidentet

Të rinjtë e Partisë Demokratike formojë një kordon para kryeministrisë. Për të siguruar mbarëvajtjen e protestës dhe moslejimin e incidenteve gjatë protestës, një grup të rinjsh nga PD, kanë formuar një kordon mes policisë dhe protestuesve. Opozita më herët ka siguruar se protesta do të jetë paqësore dhe nuk do të ketë asnjë provokim për […]

Continue Reading

Rama i braktisi dhe sot që ju kishte premtuar ti takonte. Grevistët në kushte ç’njerëzore në mes të Tiranës.

Edhe pse iu premtoi se do ti takonte diten e merkure, kryeministri Rama akoma nuk ka shkuar per ti takuar dhe biseduar per dakortesine mes tyre dhe Peleshit. Ai sot ka zgjedhur te bej nje vizite ne Universitetin e Shkodres ku dhe atje eshte pritur me protesta nga te rinjte Shkodrane. Grevistet e Zharrezes vazhdojne […]

Continue Reading

Të rinjtë protestues ngrejnë çadrat: Sheshi është shtëpia jonë e re

Të rinjtë protestues po ngrenë çadra për të qëndruar në shesh për një kohë të gjatë deri në realizimin  qëllimit. “Kjo është shtëpia jonë e re”- thërrasin të rinjtë në protestë, duke nënkuptuar se aty do të qëndrojnë protestuesit për një kohë të gjatë. Kryetari i PD, Lulzim Basha ka thënë se do të qëndrojë […]

Continue Reading