Aktualitet

Të rinjtë protestues ngrejnë çadrat: Sheshi është shtëpia jonë e re

Të rinjtë protestues po ngrenë çadra për të qëndruar në shesh për një kohë të gjatë deri në realizimin  qëllimit.

“Kjo është shtëpia jonë e re”- thërrasin të rinjtë në protestë, duke nënkuptuar se aty do të qëndrojnë protestuesit për një kohë të gjatë.

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka thënë se do të qëndrojë në shesh me protestuesit.

Duke folur para protestuesve në Bulevard, Basha foli për një fillim të ri.

Kreu i demokratëve shtoi se kjo qeveri e ka çuar vendin në mjerim, varfëri dhe kaos dhe “tani që u ka vjedhur gjithçka nga xhepat dhe shtëpitë tuaja, do t’u vjedhë edhe zgjedhjet”.

Sot ne vendosim do të hapim një derë të re drejt të ardhmes. Ju ftoj të gjithë së bashku të qëndrojmë në këtë shesh”

basha 3

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?