Basha/ E gjithë Shqipëria do të jetë bashkë me Kavajën më 7 Maj

Lulzim Basha ka paralajmëruar sot se më 7 maj, Kavaja nuk do të jetë vetëm por e gjithë Shqipëria do të jetë në Kavajë dhe me Kavajën. E gjithë Shqipëria do të jetë bashkë me Kavajën, – tha ai, –  dhe sëbashku do t’i japim grushtin vdekjeprurës, republikës së vjetër! Së bashku me rininë e […]

Continue Reading

Basha i drejtohet Metës: “Mirë se vjen!” Shqipëria e para!

Lulzim Basha ka komentuar deklaratat e djeshme të kreut të LSI-së, Ilir Meta. Gjatë fjalës së tij në “Çadrën e Lirisë”, Basha u shpreh se i mirëpret deklaratat e Metës, por nuk do të bëjë aleanca në kurriz të popullit. Ja  fjala e Bashës sot në çadër: Mbrëmë  një nga partnmerët kryesorë të koalicionit ka […]

Continue Reading

Pedagogët në çadrën e protestës me Bashën/Video

Lulzim Basha ka pritur sot pedagogët në çadrën e protestës së opozitës para kryeministrisë dhe ka nisur bashkëbisedimin me ta. “Meritokracia, në themel të Republikës së Re. Bashkëbisedim me pedagogë në Sheshin e Lirisë,” njofton Basha duke publikuar videon direkte të takimit, ku ai është duke dëgjuar së pari pikëpamjet e tyre. https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/1459836614067515/

Continue Reading

Entela Kolaj : Çadra që nesër vulos fatin e Shqipërisë, çmënd Ramën.

Dikur e mori këtë proteste me humor dhe ironi, ndërsa sot e ka marrë seriozisht aq sa po e çmënd fare. Shpërthen përsëri avokatja Entela Kolaj, një nga aktivistët më të shquara të gruas shqiptare, që sot e kërcënuar familjarisht nga qeveria Rama ka braktisur vendin për të jetuar e sigurt në një nga vendet […]

Continue Reading

Të rinjtë protestues ngrejnë çadrat: Sheshi është shtëpia jonë e re

Të rinjtë protestues po ngrenë çadra për të qëndruar në shesh për një kohë të gjatë deri në realizimin  qëllimit. “Kjo është shtëpia jonë e re”- thërrasin të rinjtë në protestë, duke nënkuptuar se aty do të qëndrojnë protestuesit për një kohë të gjatë. Kryetari i PD, Lulzim Basha ka thënë se do të qëndrojë […]

Continue Reading