Nga Fatbradh Kadilli/ Të sanksionosh në statut dorëheqjen e kryetarit nëse humb zgjedhjet do të thotë të mbash gjithmonë një “luftë” të hapur. Video

Si nje nga antaret e grupit te punes per statutin, por dhe si person qe nuk u perfshi ne listen e deputeteve, si rrjedhoje e vendimit te Bashes, dua te bej nje sqarim te ftohte dhe te distancuar emocionalisht per debatin pa thelb qe ka plasur ne media 1. Statuti i partise nuk hartohet me […]

Vazhdo të lexosh

Makina luksi dhe armë. Ja cili është djali i kryetarit të bashkisë në Shqipëri

Qytetarët e Laçit përveç varfërisë së tyre ju duhet të mësohen dhe jetën luksoze të djalit të bashkisë së këtij qyteti, Artur Bardhi. Jeta luksoze dhe lëvizja me armë nëpër qytet për fëmijët e pushtetarëve mesa duket është një gjë krejt normale, ndërkohë që qytetarët terrorizohen çdo ditë e më tepër Janë të shumta shqetësimet […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohet kryetari dhe anëtari i partisë së Gjinushit në Shkodër/ Shpërndanin pako me ushqime në këmbim të votës

Një kryetar partie i qarkut dhe një tjetër, janë arrestuar nga policia, pasi po shpërndanin pako me ushqime në shkëmbim të votës. Policia e shkodrës ka vënë në pranga kryetarin e Partisë Social Demokrate të qarkut, Përparim Zeqir Raboshta, dhe Saimir Ndokë Gjonpalaj, sepse, në lagjen “Liria”, te zyra e Partisë Social Demokrate, po shpërndanin […]

Vazhdo të lexosh

Nga Naim Hasani/ Refuzoni me përbuzje çdo përpjekje për të shitblerë vullnetin tuaj.

Të dashur bashkatdhetare kudo qe ndodheni! Diten e diel 25 Qershor, Shqipëria shkon ne zgjedhjet qe jane nder me te rendesishmet ne historine e pluralizmit politik. Deri tani kemi pare nje fushate e qete dhe e ekuilibruar. Shqiptarët kurrsesi nuk mund te jene indiferentë ndaj proceseve Demokratike dhe zgjedhjes se liderëve qe do të drejtojne […]

Vazhdo të lexosh

Basha nga Shkodra: Dita e sotme është dita e nderimit dhe e kujtimit për Shkodrën, për çmimin e lartë që ajo gjithmonë ka ditur të paguajë për lirinë dhe për demokracinë.

Mesazhi i Lulzim Bashës sot në 26 vjetorin e përkujtimit të 4 dëshmorëve të 2 prillit në Shkodër Dita e sotme është dita e përkujtimit dhe nderimit për katër dëshmorët e 2 Prillit, Arben Brocin, Bujar Bishanakun, Nazmi Kryeziun dhe Besnik Cekën. Dita e përkujtimit dhe e nderimit, për sakrificën më sublime të katër të […]

Vazhdo të lexosh

Nga Namir Lapardhaja: PS dhe LSI janë bashkëfajtore në Berat për keqqeverisjen

Konflikti i ndezur prej kohësh në shtëpinë e madhe të koalicionit qeveritar, ka zbritur ditën e sotme sherrshamatanë e tij në këshillin bashkiak të Beratit: PS-ja në mënyrë demonstrative ka bojkotuar mbledhjen e radhës së këtij këshilli, ndërsa vetëm pak orë më pas ka shpërndarë një komunikatë për shtyp ku bën të ditura arsyet e […]

Vazhdo të lexosh