Nga Fatbradh Kadilli/ Të sanksionosh në statut dorëheqjen e kryetarit nëse humb zgjedhjet do të thotë të mbash gjithmonë një “luftë” të hapur. Video

Si nje nga antaret e grupit te punes per statutin, por dhe si person qe nuk u perfshi ne listen e deputeteve, si rrjedhoje e vendimit te Bashes, dua te bej nje sqarim te ftohte dhe te distancuar emocionalisht per debatin pa thelb qe ka plasur ne media 1. Statuti i partise nuk hartohet me […]

Vazhdo të lexosh

Nga Kreshnik Çollaku/ Kryebashkiaku që vjedh festën e qytetit.

Sot eshte nje dite feste ne kryeqytet. Festa eshte vetiu e gezueshme. Festa vetiu ka ngjyra. Por kryetari bashkise nuk ngopet me ngjyren e paqen e festes. Kryetari i Bashkise kerkon festen e vet. Festa e kryetarit duhet te jete me e madhe se festa e qytetit. Ajo duhet tia kaloje nga zhurma dritat ngjyrat […]

Vazhdo të lexosh

Basha/ Të luftosh kryetarin nuk është ide politike.

Basha ka deklaruar sot se për herë të parë , PD do të ndërtojë transformimin më të madh politik të vendit. Duke iu përgjigjur zërave kundër të PD-së, të eksponentëve të vjetër të kësaj partie, Basha tha se të luftosh kryetarin nuk është ide politike. “E para duhet tu them që PD sapo ka përfunduar […]

Vazhdo të lexosh

Nga Roland Bejko/ KRYETARI I PD NUK MUND TË JETË “KOLEGU” I KRYETARIT TË FRPD-së!

Unë që po ju bëj këtë vrejtje miqësore jam një nga 6 themeluesit e FRPD më 1991-in e largët që nën drejtimin e Z.Ridvan Peshkopia hartuam të parin statut, program dhe gazetë të kësaj organizate partnere të Partisë Demokratike. Dhe më duket se nga 6-shja e parë vetëm unë kam “rrezistuar” në politikën aktive të […]

Vazhdo të lexosh

Makina luksi dhe armë. Ja cili është djali i kryetarit të bashkisë në Shqipëri

Qytetarët e Laçit përveç varfërisë së tyre ju duhet të mësohen dhe jetën luksoze të djalit të bashkisë së këtij qyteti, Artur Bardhi. Jeta luksoze dhe lëvizja me armë nëpër qytet për fëmijët e pushtetarëve mesa duket është një gjë krejt normale, ndërkohë që qytetarët terrorizohen çdo ditë e më tepër Janë të shumta shqetësimet […]

Vazhdo të lexosh

Nga Fatmir Ali Guda/ KONTAKTI DHE MOTIVIMI I ÇDO DEMOKRATI, RRUGA E PREMTUAR E LULZIM BASHËS DREJT FITORES!

Lulzim Basha i ka përcaktuar qartë të gjitha piketat e opozitës në betejën ndaj atij, që ai e ka konsideruar si pushtet të Edi Ramës, blerë me paratë e drogës dhe krimit më 25 Qërshor 2017. Cilido që ka qënë i vëmëndshëm, tek momenti i shpalosjes së platformave të dy kandidatëve në garën e 22 […]

Vazhdo të lexosh

Nga Nikollaq Neranxi/ Për mbledhjen e nesërme të hajdutëve dhe frikacakëve!

Te dashur miq! Ne menyre tinzare, sjellje tipike e atyre qe jane ne sherbim te pushtetit dhe oligarkise, por duke treguar edhe friken nga perballja me popullin, Kryetari i Bashkise Goro, ben nje veprim shume te shemtuar. Ai vendos qe neser, mbledhjen e Keshillit Bashkiak ta zhvilloje ne Kuc, 140 km larg selise se Bashkise. […]

Vazhdo të lexosh

Çollaku/ Qëndrimet e PD merren dhe përcaktohen e më pas edhe shpallen nga forumet e PD

Ka nje spekulim mendjelehte nga te gjitha palet (ata qe i thone e ata qe i besojne) lidhur me qendrimet e PD. Deklarata,opinione,komente,statuse individesh,merren komentohen analizohen e gjykohen si qendrime te PD. Qendrimet e PD merren dhe percaktohen e me pas edhe shpallen nga forumet e PD. Kjo eshte nje tradite etike por dhe nje […]

Vazhdo të lexosh

Kryetari i Degës së PD në Britani: Koha për bashkim

“RD”: Zoti Hasani, ju jeni kryetar i degës më të madhe të PD-së në emigracion, sikurse është Dega e PD-së Britani e Madhe, dhe ishit në krye të fushatës në një zonë mjaft demokrate në Shqipëri. Po ashtu, jeni edhe avokati më i njohur në komunitetin shqiptar në Britani, me një formim dhe orientim tërësisht […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohet kryetari dhe anëtari i partisë së Gjinushit në Shkodër/ Shpërndanin pako me ushqime në këmbim të votës

Një kryetar partie i qarkut dhe një tjetër, janë arrestuar nga policia, pasi po shpërndanin pako me ushqime në shkëmbim të votës. Policia e shkodrës ka vënë në pranga kryetarin e Partisë Social Demokrate të qarkut, Përparim Zeqir Raboshta, dhe Saimir Ndokë Gjonpalaj, sepse, në lagjen “Liria”, te zyra e Partisë Social Demokrate, po shpërndanin […]

Vazhdo të lexosh

Nga Naim Hasani/ Refuzoni me përbuzje çdo përpjekje për të shitblerë vullnetin tuaj.

Të dashur bashkatdhetare kudo qe ndodheni! Diten e diel 25 Qershor, Shqipëria shkon ne zgjedhjet qe jane nder me te rendesishmet ne historine e pluralizmit politik. Deri tani kemi pare nje fushate e qete dhe e ekuilibruar. Shqiptarët kurrsesi nuk mund te jene indiferentë ndaj proceseve Demokratike dhe zgjedhjes se liderëve qe do të drejtojne […]

Vazhdo të lexosh

Kryetari i FRESSH kërcënon punonjësin e bashkisë/ VIDEO

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video flagrante ku kryetari i FRES-Kolonjë, Pandi Cunge kërcënon punonjësin e bashkisë me vendin e punës. Cunge i kërkon llogari përse nuk ka marrë pjesë në takimet elektorale dhe pse nuk është paraqitur asnjëherë në zyrën e PS. “Je djalë i mirë, më vjen keq se do marrësh vetën […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohet nga policia në makinën e kryetarit te PS, Kavajë, Ben Shabani i njohur si Çami

Burime ende te pakonfirmuar nga Kavaja bejne me dije se eshte arrestuar nga policia ne makinen e kryetarit te PS per Kavajen, Gent Daja, trafikanti i droges Ben Shabani, i njohur me nofken Çami. Akoma nuk dihet se çfare e lidh kryetarin e PS me nje trafikant droge i cili eshte arrestuar dhe denuar disa […]

Vazhdo të lexosh

Nga Naim Hasani/ Pse duhet të shuhen hatërmbetjet ne Partinë Demokratike!

Pas publikimit te listave per kandidatë per deputetë nga ana e Kryetarit te Partise Demokratike te Shqiperise z. Lulzim Basha, me mjaft keqardhje konstatojme nje perpjekje per te shperqendruar vemendjen nga lufta e vertete politike qe duhet te beje PD me gjithë shpirt dhe me te gjitha forcat ndaj kundershtarit politik, qeverisjes katastrofike per 4 […]

Vazhdo të lexosh

Basha nga Shkodra: Dita e sotme është dita e nderimit dhe e kujtimit për Shkodrën, për çmimin e lartë që ajo gjithmonë ka ditur të paguajë për lirinë dhe për demokracinë.

Mesazhi i Lulzim Bashës sot në 26 vjetorin e përkujtimit të 4 dëshmorëve të 2 prillit në Shkodër Dita e sotme është dita e përkujtimit dhe nderimit për katër dëshmorët e 2 Prillit, Arben Brocin, Bujar Bishanakun, Nazmi Kryeziun dhe Besnik Cekën. Dita e përkujtimit dhe e nderimit, për sakrificën më sublime të katër të […]

Vazhdo të lexosh

Koço Kokëdhima sulmon ashpër Ramën dhe Asamblenë: Po përgatitet mega-vjedhja e zgjedhjeve

Koço Kokëdhima, i ka drejtuar një letër të hapur Asamblesë Socialiste që sot zhvillon mbledhjen e radhës. Kokëdhima u kërkon anëtarëve të kërkojnë demokratizimin e partisë dhe të mos lejojnë të përdoren nga Edi Rama si fasadë apo për “prerje kokash”, siç ka ndodhur në asamblenë e kaluar. Ai thotë se PS ndodhet brenda një […]

Vazhdo të lexosh

Nga Namir Lapardhaja: PS dhe LSI janë bashkëfajtore në Berat për keqqeverisjen

Konflikti i ndezur prej kohësh në shtëpinë e madhe të koalicionit qeveritar, ka zbritur ditën e sotme sherrshamatanë e tij në këshillin bashkiak të Beratit: PS-ja në mënyrë demonstrative ka bojkotuar mbledhjen e radhës së këtij këshilli, ndërsa vetëm pak orë më pas ka shpërndarë një komunikatë për shtyp ku bën të ditura arsyet e […]

Vazhdo të lexosh

Nga Enver Bytyçi: Shteti është njësoj si familja!

Shteti, thote Antonio Smith, eshte si nje familje. Qytetaret e nje njesie shteterore jane si anetaret e nje familjeje. Kjo do te thote qe kryeadministratori i nje vendi duhet ta administroje ate njesoj siç nje kryefamiljar administron anetaret e familjes se tij. Nje kryeadministrator ose administrator i puneve shteterore qe nuk ka mundur ose nuk […]

Vazhdo të lexosh

Kryetari i Poliçanit i dënuar 5 herë nga gjykatat

ABC News ka siguruar një kopje të dëshmisë së penalitetit, ku janë pasqyruar me detaje 5 dënimet penale të formës së prerë. Veç dëshmisë së penaliteti ështe dhe dokumenti për shkurtimin e vendimit të gjykatës së Skraparit që mban vitin 1985, ku Zotkaj është dënuar për 4 muaj në riedukim për të kryer punë publike. […]

Vazhdo të lexosh