Berisha/ Qytetarët varrosën 25 qershorin.

Sali Berisha ka folur për mediat pas mbylljes së protestës së opozitës. Duke folur para gazetarëve, ish-kryeministri u shpreh se sot, qytetarët varrosën 25 qershorin. ‘“Sot me vullnetin e tyre të lirë protestuesit varrosëm zgjedhjet dhe narkozgjedhjen e 25 qershorit. Kjo protestë varroi zgjedhjet e qershorit. Ikën zgjedhjet e qershorit. Edi Rama mbetet letër bakalli”, […]

Continue Reading

Skandal i radhës/ Autoriteti Kombëtar i Ushqimit nuk mbron qytetarët

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit nuk garanton funksionin për të cilin është krijuar. Ky është konstatimi i Kontrollit të Lartë të Shtetit në një raport të detajuar auditimi në një periudhë 5-vjeçare, mbi shkeljet dhe parregullsitë, të cilat kanë cenuar sigurinë ushqimore e për pasojë jetën ekonomike dhe sociale. Nisur nga kjo, me autoritetin që ka, […]

Continue Reading

Pas tërheqjes së Ramës, qytetarët e Kavajës festojnë nëpër rrugë/ Foto

Lajmi për tërheqjen e kryeministrit Rama dhe kandidatit socialist për zgjedhjet për Bashkinë e Kavajës në 7 maj, janë pritur me ovacione nga qytetarët kavajas por dhe nga opozita. Me qindra qytetarë kanë dalë duke festuar para selisë së PD-së në Kavajë, lajmin e mirë për mos zhvillimin e zgjedhjeve për kryetar Bashkie, ku kandidatë […]

Continue Reading

Nga Enver Bytyçi: Shteti është njësoj si familja!

Shteti, thote Antonio Smith, eshte si nje familje. Qytetaret e nje njesie shteterore jane si anetaret e nje familjeje. Kjo do te thote qe kryeadministratori i nje vendi duhet ta administroje ate njesoj siç nje kryefamiljar administron anetaret e familjes se tij. Nje kryeadministrator ose administrator i puneve shteterore qe nuk ka mundur ose nuk […]

Continue Reading

Vlora blindohet me makina policie. Pse ka kaq frikë Rama në qytetin ku ka dalë deputet?

Kryeministri Edi Rama paraditen e sotme ka shkuar në Vlorë për të marrë pjesë në ceremoninë përkujtimore të 20-vjetorit të tragjedisë së Otrantos. Ajo që ra më shumë në sy është fakti se Kryeministri rrethohej nga një numër i madh i makinave të policisë dhe eskortës së tij shoqëruese. Sikurse mund ta shikoni në videon […]

Continue Reading

Arkitektët në çadër me Bashën: Rama përdori Sorosin për propagandë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha gjatë fjalës së tij akuzoi Ramën se ka përdorur Sorosin për të bërë propagandë dhe për të mbrojtur krimin në vend. “Rama ka përdorur rrjetin e Soros për të bërë propagandë dhe për të mbrojtur krimin dhe korrupsionin. Ky ka qenë realiteti deri para pak kohësh. Siç po ndodh ditë […]

Continue Reading

Nga Arian Galdini: Replikë me Blendi Fevziun: Basha nuk duhet të bindë qytetarët. Rama duhet tu bindet qytetarëve .

Lexova me vëmendje analizën tënde të sotme që shenjohej nën pyetjen se cili do ti bindë qytetarët, Lulzim Basha apo Edi Rama. Dakordësohem me argumentat e ngritura në analizën tënde, por ndjej se mungon një element tejet bazik që në fakt është edhe zanafilla dhe fundi i gjithë kësaj historie. Lulzim Basha ia la fushën […]

Continue Reading

Pritet që bileta të shkojë rreth 70 lekë, nga 40 që është aktualisht.

Pas lançimit të masave të marra nga Bashkia e Tiranës, përfaqësuesi i Shoqatës së Transportit Qytetas, Ervin Shijaku, në një intervistë për TV SCAN thekson se në këto kushte, operatorët do të jenë të detyruar të kërkojnë rritje të çmimit të biletës urbane. Propozimi i operatorëve është konkret, duke tentuar që bileta të shkojë rreth […]

Continue Reading