Aktualitet

Dritan Laçi i drejtohet Ramës: Bëj gafë e preke Frrokun dhe kushdo që ka guximin të denoncojë maskarallëkun tënd. Video

Nese e votoni per nje mandat te dyte me 25 qershor nuk eshte me faji i tij por i juaji si popull. Nese nuk doni jeten tuaj me 25 qershor ja ku e keni shembullin se si mund te vdisni ne dyert e spitaleve dhe tju vej edhe damken Karagjoz. Ky eshte kryeministri i Shqiperise i cili mbreme ne emisionin “Te paekspozuarit” te gazetarit Ylli Rakipi, i gjendur ne veshtiresi te plote pas u perball me fasaden e Shendetesise Falas vetem 700 m nga kryeministria qe drejton, shfaqi shenja te theksuara nervoziteti ndersa infermieri Frrok Bardhi tregoi gjendjen mjerane te Urgjences se Tiranes.

Pikerisht ne ate urgjence ku 2 muaj me pare humbi jeten per shkak te mungeses se defibrilatorit, Sokol Bare, vellai i deputetit Besnik Bare. Nje Urgjence ku aparaturat qe kthejne ne jete nje te prekur nga infarkti nuk punojne prej vitesh; nje urgjence ku nuk ka uje te rrjedhshem; nje urgjence qe mund te jete cte doje vetem urgjence nuk eshte. Kete denoncoi mbreme Infermieri Frrok Bardhi qe kryeministri yne e quajti Karagjoz disa here. Perse Karagjoz? Sepse tha te verteten dhe ja plasi ne fytyre fasaden e Shendetesise Falas. Shikojeni Ramen ne videon se si i kruhet dora nga nervozizmi.

Ky nuk menaxhon dot nervat ne nje transmetim publik mendoni se cben jashte kamerave. Pune e tija e nje te cmenduri gjithsesi. Ne fund kam dy fjale per kryeministrin e vendit. Shkofsh me 25 Qershor e mos ardhsh me 26 Qershor. Bej gafe e preke Frrokun dhe kushdo qe ka guximin te denoncoje maskarallekun tend dhe te siguroj qe 5 burra e gra te ndershme ne kete vend do ti gjejme qe te mos e gezosh me ate post qe e keqperdorur ne menyren me te keqe. Ne jemi dinjiteti i ketij vendi, mos e harro kurre kete. E ke kaluar piken e vlimit ndaj kujdes. Kaq. Pjesa tjeter i takon popullit me vote. Uroj qe kjo video ti kete kthjelluar disi….

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania