Lajthit Ministrja e Arsimit/ Mësuesit e PS janë më të mirë se ata të PD.

Ka nisur senaca parlamentare e ditës së sotme me interpelancën urgjente të kërkuar nga deputetët e opozitës për rritjen e mesatares për pranim në universitet dhe për arsimin. Në seancën e fundit parlamentare për këtë sesion, ministrja e Arsimit Besa Shahini deklaroi se një pjesë e mësuesve nuk kanë nivelin e duhur arsimor dhe për këtë […]

Continue Reading

Pamjet se si grabiteshin farmacitë në Tiranë nga dy adoleshentë/ Video

Dy adoleshentë janë vënë në pranga pasi akuzohen se janë grabitës të farmacive. Në pranga është vënë Foti Kristali, 18 vjeç, banues në Tiranë. Adoleshenti në bashkëpunim me Kristi Çinarin, 18 vjeç, banues në Tiranë, dyshohet se janë autorë të vjedhjes me dhunë të ndodhur në një farmaci në Rrugën e “Kavajës”, ku kanë arritur […]

Continue Reading