Rama nuk heq dorë nga shembja e Teatrit/ S’mund të lejojë asnjë minorancë aktorësh ta marrë peng.

Kryeministri Edi Rama ka reagua para pak çastesh për përplasjen e punonjësve të policisë me artistët protestues te Teatri kombëtar. Kryeministri nuk heq dorë nga vendimi për Teatrin Kombëtar, teksa thotë se s’mund të lejojë asnjë minorancë aktorësh ta marrë peng. Rama thekson se Reatri kombëtar do të ndërtohet sipas planit. “Asnjë minorancë nuk mund […]

Vazhdo të lexosh

Mediat zvicerane në alarm/ Rama i marrë peng, nga trafiku i drogës

Nga Jean-Arnault Derens, Tiranë Prodhimi i kanabisit shpërtheu në Shqipëri, me pjesëmarrjen e dukshme të qeverisë socialiste të Edi Ramës. Shtetet e Bashkuara dhe vendet europiane fillojnë të ngrenë tonin. Kodrat që rrethojnë fshatin Lazarat në Shqipërinë jugore prej një kohë të gjatë kishin privilegjin për të ushqyer tregun rajonal të kanabisit. Ky monopol u […]

Vazhdo të lexosh

Bojaxhi mërzitet për vendimin e mbrëmshëm të Metës/Turp! Po mban peng zgjedhjet

Gjergj Bojaxhiu sulmoi ashpër kreun e LSI-së, Ilir Metën, në emisionin “Dritare” të me Rudina Xhungës. Sipas Bojaxhi, Ilir Meta është ai që kërkon të mbajë peng zgjedhjet e 18 qërshorit. Pas deklaratës së Metës, që ai nuk do të hyjë në zgjedhje pa PD-në, Bojaxhiu ka deklaruar se kryeministri në asnjë vend të botës nuk zgjidhet […]

Vazhdo të lexosh

Berisha sulmon Vlahutin-in. Po destabilizon vendin, reformën e bëre me Sorosin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur një fjalim nga çadran e protestës, ku është mbledhur grupi parlamentar i PD. Ai sulmoi hapur ambasadorët Lu dhe Vlahutin që sipas tij janë rreshtuar krahë Edi Ramës. Ai tha se me qëndrimet për reformën në drejtësi po shtyjnë Shqipërinë drejt destabilizimit. “I thashë ambasadores Vlahutin ‘Ti me këto deklarata con […]

Vazhdo të lexosh