SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

Tifozët e Leicester City arrestohen në Madrid pas përleshjeve me policinë

Në prag të ndeshjes çerekfinale të Champions League, tifozët anglez kanë krijuar konflikte me policinë në kryeqytetin spanjoll.

Atletico Madrid do të presë sot Leicester City-n në ndeshjen që do të zhvillohet në 20:45.

Ndërkohë sipas agjencisë së lajmeve ANSA, Policia spanjolle ka arrestuar mbrëmë tetë tifozë të Leicester Cityt.

Tifozët e ekipit anglez, të cilët ishin të dehur, janë përleshur me policinë spanjolle. Raportohet se dy polic dhe dy tifoz kanë marrë lëndime nga përleshjet.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?