Meta nga Lezha: Nëse kriminelët nuk arrestohen Populli do të jetë i detyruar të armatoset

Ilir Meta ka shkuar sot drejt Lezhës për të parë gjendjen e kryeplakut të fshatit Rraboshtë, Gjovalin Gjini, i cili është mbështetës i LSI. Nga andej Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se sa kohë që kriminelët lëvizin  të lirë populli do të detyrohet të armatoset. ‘‘Nëse kriminelët nuk arrestohen Populli […]

Vazhdo të lexosh

Artan Fuga për Bashën dhe Ramën/ Ndaloni fushatën. Është sulmuar populli me lëndë kimike. Gjeni arsyen.

Në një reagim në Facebook, Artan Fuga shkruan se mbrëmë Shqipëria u sulmua me lëndë helmuese dhe kjo është një ngjarje që cënon sigurinë kombëtare. Akademiku e cilëson skandal incidentin, duke e konsideruar si më të rëndin që ka ndodhur në Evropë dhe në Shqipëri. Zyrtarisht, Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se 140 qytetarë u […]

Vazhdo të lexosh

Ja si flenë gjumë kinezët/ FOTO

Populli kinez cilësohet si populli më punëtorët në botë, por, kjo nuk do të thotë se ata nuk mund t jenë dhe njerëzit më dembelë, për sa kohë i zë gjumi në rrugë. Një gjë të tillë e dëshmojnë dhe disa fotografi të publikuara në rrjetet sociale. Fotot tregojnë disa nga momentet më qesharake, kur […]

Vazhdo të lexosh

Basha: Presidenti të zgjidhet nga populli/ Video

Lulzim Basha ka hedhur sot ofertën e re politike duke deklaruar shprehimisht: Ta zgjedhim Presidentin nga populli! “Na kanë ftuar këtë javë për punën e Presidentit! – tha Basha nga çadra e protestës, duke iu referuar qeverisë – “Ne i kemi votat,po hajdeni ta bëjmë me konsensus! “Ne i kemi paret po hajde ta blejmë bashkë!” – komentoi kryedemokrati me […]

Vazhdo të lexosh