Selia e Syriza sulmohet me molotov

Rajoni

Persona të maskuar kanë hedhur një bombë artizanale molotov në selinë e Partisë SYRIZA, në sheshin Koumoundourou.

Rreth 30 njerëz me kostume karnavalesh janë shfaqur nga rruga Piraeus dhe kanë hedhur molotov në drejti të godinës.

Nga ky sulm ka mbetur i plagosur lehtë një polic, pasi bombat kishin për qëllim grupin DIAS, që ndodhej jashtë zyrave të selisë. Dëme materiale janë shkaktuar edhe dy automjete që ishin të parkuara jashtë si dhe në xhamat e zyrave.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?