Basha: Gati dosja e manipulimit zgjedhor

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi këtë të Enjte takime me demokratë në Gjirokastër, Tepelenë e Përmet. Basha u shpreh se, 25 prilli ishte masakra më e madhe zgjedhore ndaj shqiptareve. “Do luftojmë bashkë me gjithë fuqinë qe na dhanë njerëzit deri në fitore”, theksoi ai. Basha bëri me dije se dje dhe gjatë ditës […]

Continue Reading

Filluan mbjelljet/ 1800 rrënjë kanabis në Gjirokastër

Rreth 1800 bimë të mbjella kanabis sativa, janë sekuestruar nga policia në zonën e Gjirokastrës. Policia thotë se ka arrestuar një përson si të dyshuar për këtë mbjellje në një pronë publike. Eshtë ndaluar nga policia 59 vjeçari me inicialet S.N dhe hetimet po vazhdojnë por ndërkohë janë referuar materialet në prokurori edhe për shtetasin […]

Continue Reading

Arrestohen tre lojtarë të ekipit të Këlcyrës. VIDEO

Tre lojtarë të ekipit të futbollit të Këlcyrës janë aretsuar për shkak të dhunës që ushtruan dje mbi gjyqtarin gjatë ndeshjes Përmet – Kërlcyrë. Ja njoftimi i Policisë: Godasin për shkak të detyrës gjyqtarët e ndeshjes, arrestohen në flagrancë tre lojtarë të ekipit të futbollit Këlcyra. Në datë 10.12.2017, nga specialistët e seksionit për Hetimin […]

Continue Reading

Koleksionisti nga Buhali i Përmetit që po mrekullon Turistët me pasionin e tij për objektet antike. Foto

Kristaq Cullufe eshte nga fshati Buhal i rrethit te Permetit. Me zanat hidraulik, por me pasion te pashterur si nje koleksinist dhe guregdhendes, ai ka arritur te mbledh per vite me radhe materiale antike te vjetra duke i bere koleksion. Ne fshatin Buhal, Kristaqi, ka kullen 120 vjeçare te cilen e ka rikonstruktuar vet në […]

Continue Reading

Basha: Përse shteti hesht për vrasjen e Artan Cukut?

Lulzim Basha, akuzoi qeverinë se e flaku në rrugë Artan Cukun, ish –drejtorin e policisë që u vra një ditë më parë në Tiranë. Basha vuri në dukje në fjalën e tij në çadrën e protestës, faktin se qeveria nuk ka reaguar për këtë krim të tipit mafioz. Arsyeja e heshtjes, sipas Bashës, është qasja që […]

Continue Reading