Nga Artan Fuga/ Ballafaqimi Lulzim Basha – Edi Rama sipas një përqasjeje menaxheriale

Në kushtet kur gjithandej bëhen trajtime ideologjike dhe politike, në kuadrin makrosocial të krizës politike të rëndë që ka kapllosur Shqipërinë, e cila është bërë si një mollë e kuqe me krimbin brenda, ndihet mungesa e një përqasjeje teknike dhe menaxheriale. Para sesa ta ofroj atë theksoj se unë mbetem i frymëzuar nga ideja e […]

Continue Reading

Artan Hoxha/ Janë rreth 20 grupe kriminale që kanë laboratorë droge

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka bere nje deklarate bombe kur ka deklaruar se policia nuk arreston bosët e vërtetë të drogës. Sipas Hoxhës, në Shqipëri janë 20 grupe kriminale që kultivojnë kanabis. Deklaratën e ka bërë sot nga studion e “News24”, i cili shtoi se rastet e fundit të goditura nga policia, nuk kanë të […]

Continue Reading

Artan Fuga: Kur blihen 10 policë, sa tonelata me komisionerë mund të blihen?!

Test me policë. 10 policë të ndaluar për bashkëpunim me trafikun e lëndëve narkotike që kalojnë në Durrës! Kështu thotë ekrani i televizionit tim që sapo nxorra nga frigoriferi ku e kam futur prej muajsh! Nuk u besoj as veshëve edhe as syve! A e mendoni pak se çfarë do të thotë ky lajm?! A […]

Continue Reading

Vrasja e Komisarit Artan Cuku/ Del video e pare e te dyshuarit

Policia e Shtetit në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve te Renda po vijon hetimet intensive për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur në datën 8 prill 2017 ku humbi jetën ish-drejtuesi i Policisë, Artan Cuku. Policia kërkon ndërkohë edhe ndihmën e qytetarëve për të bërë të mundur identifikimin e autorit të dyshuar i cili më datë […]

Continue Reading

Ish-kreu i Policisë së Shtetit: Policia po dëmton hetimet për vrasjen e komisar Artan Cuku

Ahmet Prençi, ish-drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka treguar cfarë di për motivet e vrasjes, gjatë një interviste dhënë për gazetarin Roland Qafoku në emisionin “Debati” në Channel One. Zoti Prençi, si mik por edhe në cilësinë e detyrës së dikurshme të drejtorit të Policisë së Shtetit, si e përjetuat vrasjen e komisar […]

Continue Reading

Flasin vëllezërit e Artan Cuku-t. Ja pista që dyshojmë se lidhet me vrasjen

Vëllezërit e ish-zyrtarit të policisë Artan Cuku që u ekzekutua dje, kanë dëshmuar në polici për të ndihmuar në hetime. Vëllezërit kanë këmbëngulur që hetimet të përqëndrohen në pistën e hakmarrjes për shkak të punës së Artan Cukut kur ishte ende në radhët e Policisë së Shtetit përpara vitit 2014. Vëllezërit e viktimës kanë pretenduar […]

Continue Reading

Basha: 12 orë pas vrasjes së Cukut, shteti s’ka reaguar ende!

  Lulzim Basha ka deklaruar sot në çadrën e protestës se kanë kaluar 12 orë nga vrasja e Artan Cukut, ish-drejtuesit të lartë të Policisë dhe shteti shqiptar nuk ka reaguar ende, sepse ” kjo qeveri nuk ka kurajon dhe moralin të ngrejë zërin,” u shpreh ai. “Të dashur miq , – tha Basha, – më lejoni t’ju […]

Continue Reading

Basha: Përse shteti hesht për vrasjen e Artan Cukut?

Lulzim Basha, akuzoi qeverinë se e flaku në rrugë Artan Cukun, ish –drejtorin e policisë që u vra një ditë më parë në Tiranë. Basha vuri në dukje në fjalën e tij në çadrën e protestës, faktin se qeveria nuk ka reaguar për këtë krim të tipit mafioz. Arsyeja e heshtjes, sipas Bashës, është qasja që […]

Continue Reading

Erzen Breçani flet per ish-kolegun Artan Cuku

Ish-zëvendës drejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani në një intervistë për Report Tv kujton takimin e fundit me Artan Cukun. Erzen Breçani shprehet se ishte drejtues i sakrificës, organizator shumë i mirë, që luftoi kundër së keqes, por çdo drejtues në momentin që largohet nga puna nga shteti është i kërcënuar nga rreziku, pasi […]

Continue Reading

Ja lista e drejtorëve të policisë të larguar. Mes tyre edhe Artan Cuku që u vra mbëmë

Vetëm një muaj pasi qeveria Rama nisi punën, 12 drejtorë të Drejtorive të Policisë nëpër qarqe u shkarkuan nga detyra. Mes tyre eshte edhe Artan Cuku, drejtori i Policisë së Vlorës, një ndër qarqet më problematikë përsa i përket krimit të organizuar, qarku që në vitin 2016 pati sipërfaqet më të mëdha të mbjella me […]

Continue Reading

Nga Artan Fuga: Blegërimat e tromaksura të Henri Çilit

Po, unë i vihem në krah rinisë studentore shqiptare që ajo të kërkojë me forcë dhe pa u ndalur të drejta politike të zhvilluara, dinjitoze sikurse gjithë rinia e Europës. Arsim publik si në Itali, Francë, Holandë, Belgjikë, Suedi, Norvegji, Greqi, Gjermani, etj! Me shuma të vogla tarifore hyrëse dhe të subvencionuar nga shteti! Arsim […]

Continue Reading

Artan Hoxha: Qazim Sejdini ruhet nga forcat speciale. Nga kush ruhet”Lala”?

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka paralajmëruar një përplasje të fortë mes palëve politike dhe atyre të krimit në Elbasan përgjatë fushatës zgjedhore. Hoxha tha në emisionin “Të Paekspozuarit” në ‘News 24’ se fronti i përplasjes mes palëve ka zbritur nga Lezha në zgjedhjet e 2013, për në Elbasan në zgjedhjet e 2017. “Që nga momenti […]

Continue Reading

Nga Artan Fuga: Ç’i shtyn njerëzit të shohin filmat e kaluar

Nostalgjia e së kaluarës është si psiqika njerëzore individuale. Njeriu i lumtur sot qesh me të kaluarën, kurse njeriu i trishtuar gjen qetesi duke qarë mbi varre! Kultura e sotme prodhon shkatërrim dhe është një propagandë idiote! Kjo i bën njerëzit të shohin filmat e kaluar dhe ushqen nostalgji ndonjëherë. Mos t’i biem samarit se […]

Continue Reading

Çili shpëthen ndaj Artan Fugës: Ke marrë 500 mijë euro nga universitetet private dhe ke gojë e flet.

Botuesi i gazetës Mapo dhe themelues e drejtues i universitetit privat, ka vendosur që ti përgjigjet ish-bashkëpunëtorit të tij, filozofit dhe pedagogut Artan Fuga për reformën në arsim, për bashkëpunimin me UET, raportet personale dhe qëndrimet e fundit të tij mbi situatën politike. Në një shkrim të gjatë në “Mapo”, teksa e cilëson hipokrit e […]

Continue Reading

Nga Enver Bytyçi: Bravo zoti Rama! Nëse nuk di, pyet o burrë!

Mbrëmë përmes një interviste të zëdhënësit të BDI-së në Maqedoni, Artan Grubi, mësuam se marrëveshja e partive politike shqiptare na qenka firmosur në zyrën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Në emission, gjatë intervistës, u shfaq vazhdimisht një foto e tryezës së bisedimeve dhe nënshkrimeve, nën mbikëqyrjen e zotit Rama. Ndërsa sot kemi produktin negativ […]

Continue Reading

Artan Fuga: Thirrje LSI-së e LIBRA-s për t’iu bashkuar Bashës

Nuk po flas për elektoratin sepse ai është ndarë në segmente të ndryshme. Me pushtetin gjithmonë dyshohet nëse ata që votojnë për të nuk janë atje thjesht për interesa meskine personale. Me cilindo pushtet dhe kurdoherë. Nëpunës të trembur që e kanë marrë vendin e punës si qyqarë duke bërë militantin fallco, shoqata që marrin […]

Continue Reading