A ka miqësi Basha me vajzën e Trump?

Mbrëmë në “Zonë e Lirë”, ku ishte i ftuar Lulzim Basha Arjan Çani ka zbuluar për herë të pare, se kreu i PD-së, Lulzim Basha ka njohje personale me Ivanka Trump, vajza dhe njëkohësisht këshilltarja e presidentit të SHBA, Donald Trump. Sipas tij ai kishte informacion, se në mos miqësi mes Bashës dhe vajzës bukuroshte […]

Vazhdo të lexosh

Deklaratë e Grupimit ‘Dhjetor 90’/ Paragjykimet ndërtojnë mure. Besimi ura.

Grupimi “Dhjetor 90” Bulevardi Zhan d’Ark 11, Tirana 1000 NJOFTIM PËR MEDIAT Tirane me 20 Maj 2017 Grupimi”Dhjetor 90” përshendet marrëveshjen e arritur nga Kryetari i Partisë Demokratike dhe i opozitës shqiptare zoti Lulzim Basha me Kryeministrin në detyrë, njëkohësisht Kryetar i Partisë Socialiste të Shqipërisë zotit Edi Rama. Arritja e kësaj marrëveshje shmangu një […]

Vazhdo të lexosh

Zbulohen edhe në Kosovë grupe që duan të destabilizojnë vendin. A qëndron Sërbia pas tyre?

Një ditë pas publikimit në media të lajmit për sinjalizime nga shërbimet e sigurisë, se po përgatitej një atentat ndaj kreut të opozitës, Lulzim Basha, me qëllim destabilizimin e vendit, edhe në Kosovë autoritetet flasin për veprime të disa individëve dhe grupeve  të tyre, të lidhura me grupe dhe individë nga vende tjera jashtë Kosovës, […]

Vazhdo të lexosh