Turqia mbështet bombardimet amerikane në Siri

Reagime të njëpasnjëshme kanë ardhur pas sulmit të marinës amerikane ndaj bazës siriane, nga e cila mendohet se u nisen sulmet me arme kimike që vranë 86 civilë. Turqia ka reaguar di-sa ore pas ngjarjes duke thënë se sheh këtë sulm “pozitivisht” dhe se komuniteti ndërkombëtar duhet të mbajë qëndrim kundër “barbarizmit” të qeverisë siriane. […]

Vazhdo të lexosh

Fuga i vogël sulmon Fugën e madh.

Shkrimet përkrahëse për Lulzim Bashën dhe protestën e opozitës nga Artan Fuga nuk kishin si të kalonin pa u vënë re nga mediat e një tjetër Fuge, jo pedagogu dhe filozofi, por njeriu që kontrollon shumicën e mediave, Endri Fugës. E Fuga ka zgjedhur që të sulmojë me mediat e tij, Artan Fugën, media të […]

Vazhdo të lexosh

SHBA mbështet protestën e opozitës

Kreut të opozitës i është dërguar një letër nga kongresmeni Dana Rohrabacher, kryetar i komisionit të punëve të jashtme për Europën. “I dashur Lulzim, Ne mbështesim fuqimisht përpjekjet e qytetarëve shqiptarë dhe betejën e tyre të drejtë për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Populli shqiptar duhet ta dijë se do të ketë gjithmonë mbështetjen […]

Vazhdo të lexosh