Nga Naim Hasani/ A ka arsye për tu krenuar Kryeministri i Shqipërisë?!

Me 13 Maj 2017, Partia Demokratike dhe opozita Shqiptare mbajten protesten me te qyteteruar dhe me Demokratike qe kane pare Shqipëria dhe Shqiptarët ndonjëherë dhe jo si ato qe jemi mesuar te shohim. Lideri me Europian dhe me paqesor qe shqiptarët kanë njohur Z. Lulzim Bashes, dha sot leksionin me te madh te demokracise Europiane […]

Continue Reading

Në datën 2 Prill mblidhet kryesia e Partise Demokratike, dega Britani e Madhe. Ja emrat e antarëve të kryesisë për këtë degë

Kryesia e Partise Demokratike dhe Sekretari i Pergjithshem Z. Arben Ristani, nepermjet nje shkrese zyrtare, date 10 Shkurt 2017, kane mandatuar kryetarin e saj z Naim Hasani, per formimin e kryesise se Partise Demokratike ne Britani dhe organet drejtuese, brenda nje afati kohore te pershtatshem, si dhe nga pozicioni im ligjor, per ngritjen dhe funksionimin […]

Continue Reading

Naim Hasani: Shqiptarët në Britani mbështesin protestën

Shqiptarët demokratë ne Britani mbeshtesin protestën e organizuar nga opozita shqiptare dhe lideri i saj z. Lulzim Basha. Fatet e kombit, shpirti liridashës I shqiptarēve bashkohet si kurre me pare, per ti thene JO krimit, korrupsionit, varferimit te tejskajshem dhe mbrojtjen e votes se lire, kunder oligarkëve. Me 18 Shkurt populli i thote JO rrenimit […]

Continue Reading