Këto janë 28 organizatat shqiptare, që marrin para nga Fondacioni i Soros

Njihuni me disa prej organizatave që kanë marrë para nga Soros. Rrjeti i tyre është shumë i gjërë. Disa vazhdojnë të ekzistojnë dhe disa të tjerë jo. Por ne po japim një listë me ato më kryesoret. 1. ” Lëvizja Europiane në Shqipëri,2. “Qendra për studime parlamentare”,3. Lëvizja “Mjaft”,4. Partnerët e Shqipërisë,5. Instituti për demokraci dhe […]

Continue Reading

Joe Biden dhe Donald Lu, të njëjta skema korrupsioni dhe presioni në Shqipëri dhe Ukrainë

Nga Dritan Kaba –  Joe Biden, ish zv/presidenti amerikan garues për të fituar rolin e favoritit për kandidat nga demokratët, ka ndërhyrë për të shkarkuar me patjetër ish prokurorin e përgjithshëm të Ukrainës Arsyeja se Viktor Shokin, ish kryeprokuror, ka ndërmarrë hetime ndaj firmës energjetike, naftë dhe gaz, Burisima. Kjo firmë ka partner të saj […]

Continue Reading

Hajdari nuk la njeri të sorosit pa takuar.

Ish-ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aleksandër Arvizu duket se i ka sytë nga Shqipëria dhe sado larg të rrijë rrugët e çojnë drejt vendit tonë. Këtë gjë na e ka vërtetuar së fundmi deputetja Rudina Hajdari, e cila ka publikuar një foto në Instagram, ku shihet në shoqërinë e ish-ambasadorit. Hajdari bën të ditur […]

Continue Reading

Drejtoresha e Soros implikon Ambasadën Amerikane në skandal mashtrimi

Një drejtoreshë e shoqatës YWCA-Albania, pjesë e rrjetit të shoqatave të themeluara nga George Soros (shiko rrjetin këtu) është titullarja përgjegjëse për një mashtrim me projektet dhe grabitje të dyshuar të fondeve. Donika Godajquhet drejtoresha e shoqatës YWCA-Albania. Tre ditë më parë një publikim në faqen e Facebook-ut të Ambasadës Amerikane, dekonspiroi një mashtrim, pas të […]

Continue Reading

E lajthitura Hajdari mërzitet me Metën pse i shau Sorosin dhe nipin e Spiro Kolekës

Pas deklaratave të tij, ka reaguar edhe deputetja e opozitës së re në Kuvend, Rudina Hajdari. E ashpër në reagimin e saj, Rudina Hajdari shkruan në “Twitter” se mesazhet e Ilir Metës ishin një çmenduri, ndërsa iu kërkon falje të gjithë diplomatëve të huaj në vendin tonë. Me tone të ashpra, deputetja e djathtë thekson […]

Continue Reading

Presidenti Meta kërcënon Xhorxh Soros/ Do më kesh përballë

Duke folur para gazetarëve, Meta u shpreh se Shqipëria nuk është e racës së Xhorxh Sorros, por e racës së Avni Rustemit, Mic sokolit, madje dhe Vojo Kushit. ‘Kam dhe një mesazh për Xhorxh Sorros, sepse ai socialist është në pikëpamje, dua ti them zotit Sorros, do t’ia them edhe nga afër, që t’i gëzojë ato […]

Continue Reading

Soros-istja e ngarkuara me punë në ambasadën amerikane në Tiranë fushatë kundër Trump

Nga Basir Çollaku Leyla Moses-Ones, e ngarkuara me pune ne ambasaden amerikane ne Tirane ne fushaten e saj kunder presidentit Trump dhe ben fushate per qeverine kriminale te Rames. Ka fshire gjithcka nga rrjetet sociale profili i saj zyrtar, postimet kunder Trump te konstatuara nga ish-shefi FBI por gjurmet kane mbetur. Ai i ka ende […]

Continue Reading

The Washington Times/ President Trump: Kush po e drejton politikën e jashtme amerikane dhe posaçërisht në Shqipëri.?

Nga Todd Wood (Botuar në The Washington Times) Analizë/Opinion Kemi shkruar shpesh për “Never Trumpers” (Kurrë Trumpistë-t) në Departamentin e Shtetit të cilët punojnë kundër axhendës së Presidentit Amerikan në Ballkan, dhe posaçërisht në Shqipëri. Ambasadorja amerikane e ngarkuar me detyrë Leyla Moses-Ones u kap nga ish drejtori i FBI James B. Comey duke shpërndarë […]

Continue Reading

Ambasada e soros në Tiranë kërkon të ketë vëzhgues në zgjedhje.

Pas kërkesës zyrtare nga ambasadat, KQZ në mbledhjen e sotme ka akredituar vëzhguesit dhe përkthyesit e tyre të cilët do të jenë prezentë në 30 qershor. Mbledhje e KQZ dhe kërkesat e ambasadave27 Qershor, 2019 10:53 TIRANË- Ambasada e SHBA, Britanisë së Madhe dhe vendeve të tjera Evropiane kanë kërkuar që të kenë vëzhgues në zgjedhjet […]

Continue Reading

Batërdia e Soros me Shqipërinë dhe Kosovën

Nga Kastriot Çipi 1. Soros i shkruan email privat Hillary Clinton dhe i thotë të dërgojë në Tiranë Miroslaw Lajcak në Tiranë për të zgjidhur krizën.2. Soros merr të drejtën e shfrytëzimit të një pellgu naftëmbajtës dhe ambasadori Lu i kërkon prokurorit të përgjithshëm Llalla që të mos hetojë për shpërthimet për hapje pusesh nafte.3. […]

Continue Reading

Këputen krahët e Soros në Europë/ Knut Fleckenstein nuk është më eurodeputet

Knut Fleckenstein, raportuesi për Shqipërinë në KE, ka pësuar një disfatë të madhe në zgjedhjet e sotme për Parlamentin Europian. Sipas asaj që mëson Syri.net, partia me të cilën konkurronte eurodeputeti dhe raportuesi për vendin tonë ka perfomuar dobët në zgjedhjet që janë mbyllur pak minuta më parë. Si rezultat Knut Fleckenstein nuk është zgjedhur […]

Continue Reading

RAPORTI I PLOTË- Fondacioni Soros kërkoi që minierat e Trepçës t’i jepen Serbisë

Fondacioni për Shoqërinë e Hapur Dega-Beograd (Soros Foundation), është nxitësi dhe autori i studimit të detajuar për këmbimin e territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.Hashtag.al ka mundur të sigurojë raportin e plotë, origjinalin, pa redaktime në gjuhën serbe, ndërsa më herët në media janë ofruar disa versione të kufizuara të këtij raporti, kryesisht përmbledhje përshkruese në […]

Continue Reading

Washington Times: Diplomatët amerikanë në Shqipëri punojnë hapur kundër Trump

Shqipëria është bërë pjesë e një artikulli shkruar nga Washington Times. Artikulli i kushton vëmendje të veçantë diplomatëve amerikanë në vend, kryesisht Donald Lu-së  i cili edhe pse e ka mbaruar mandatin nuk po largohet drejt SHBA-së. Në këtë shkrim thuhet që Ambasadori Lu përveçse ka injektuar politikën e George Sorosit edhe gjatë presidencës së Trump, po […]

Continue Reading

Njeriu i Soros, Fleckenstein: Po humbas durimin me qëndrimin e deputetëve të opozitës.

Delegacioni i Parlamentit Europian ka zhvilluar një takim sot me kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi. Në qendër të diskutimeve, ka qenë aktualiteti dhe kriza politike në vend. Ruçi ka thënë se qeveria është legjitime pasi rezultati i zgjedhjeve të vitit 2017 u certifikua nga 100% e komisionerëve të opozitës. Ndërkohë, raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin […]

Continue Reading

“Zëri Amerikës” injoron ambasadën sorosiane në Tiranë dhe transmeton live protestën.

“Zëri Amerikës” nuk ndalon. Ashtu si edhe në 16 shkurt edhe sot Zëri i Amerikës është duke transmetuar live protestën e shqiptarëve që po bëhet te parlamenti. Zëri i Amerikës ishte denoncuesi kryesor i blerjes së votave në Durrës nga Vangjush Dako me bandat e krimit.

Continue Reading

Çani “palos” Besën/ ‘Nëse nuk do ishe pjesë e sektit Soros, s’do ishe ministre

Ministrja e re e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini, ka qenë e ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë”, prej nga ku ka treguar eksperiencat e saj profesionale të mëparshme, para se të bëhej zv. Ministre dhe më pas ministre. Në intervistën në studio, Shahini është shprehur se ka qenë shoqe klase […]

Continue Reading

Organizata “Judicial Watch”/ Rama përdor metoda komuniste, me Sorosin në krah mbyti Shqipërinë

Organizata “Judicial Watch”, e cila ka bere lajmet me te thelluara investigative mbi lidhjet e e errëta te organizates Soros, -ish-ambasadorit Lu dhe kryeministrit Rama per reformen ne drejtesi, ka zbardhur sot ne youtube permes shefit te saj 5 investigimet me te medha te saj.Dhe mes tyre perfshihet edhe ai per Shqiperine. Lidhur me kete, […]

Continue Reading

Akuzohet si njeri i Sorosit, jep dorëheqjen Ministri Jashtëm i Greqisë

Dorëheqja ka ardhur pas një debati me ministrin e mbrojtjes Panos Kammenos. Debati mes tyre ndodhi në Këshillin Ministror. Burimet i thanë “Kathimerinit” se Kotzias ishte i pakënaqur për faktin se kryeministri Alexis Tsipras nuk e mbështeti atë kundër sulmeve nga Kammenos, i cili është gjithashtu partner i vogël i koalicionit. Sipas të njëjtit burim, […]

Continue Reading