Sali Berisha paralajmëron Edi Ramën/ Po e publikove prapë këtë foto, do bëj publike të vertetën

Ish Kryeministri Berisha ka reaguar me një shenim në faqen e tij në facebook pas ripublikimit të disa fotove të Edi Ramës më shenja të dhunës në fytyrë. “Miq, i rënë përtoke nga dështimi total dhe damkosja në Europë dhe në botë, Edvin Mafia nxori këtë foto të 22 viteve më parë. Me këtë foto […]

Continue Reading

HIQEN NGA FAQJA ZYRTARE E KUVENDIT FOTOT DHE EMRAT DEPUTETËVE TË OPOZITËS

Kuvendi ka shpallur vakancat, ndërsa Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vijon me procedurat pasuese. Ndërkohë, përveçse shpalli vakancat në mënyrë që të plotësohen vendet e lëna bosh nga ‘lista në pritje’, Kuvendi në faqen zyrtare ka marrë edhe vendimin final. Shihet se në faqe janë hequr fotot e deputetëve të opozitës. Ndërsa nuk janë hequr deputetët […]

Continue Reading

Ja sa miliona fitojnë vetëm nga publikimet në Instagram.

Tashme dihet që Instagrami nuk është vetëm për të publikuar fotografi. Të gjithë VIP-at që kanë një numër të madh ndjekësish fitojnë nga publikimet e tyre dhe jo pak. Sipas gazetës ‘Hopper HQ’ listën e kryeson Kylie Jenner, sipërmarrëse dhe personalitet televizive amerikane. Ajo ka 112 milion ndjekës në rrjetin social ku për çdo shkrepje […]

Continue Reading

Kritikoi ashpër PD-në/ Zbulohet foto e Ibsen Elezit me socialistin Safet Gjici.

Burime për “Hashtag.al” pohojnë se takimi mes tyre është zhvilluar  në hotel Gjallica në Kukës ditën e sotme. Nuk dihet se çfarë ka diskutuar Ibsen Elezi me socialistin Safet Gjici. Elezi kritikoi ashpër PD-në në kuvendin Kombëtar që u zhvillua një javë më parë. Po kështu Gjici u akuzua me dokumenta nga PD-ja një javë […]

Continue Reading

Foto që vret frikën/ Shikoni këtë foto që ngre nga varri çdo njeri që ndihet i poshtëruar nga Qeveria e tij.

Në prag të protestës, një foto qarkullon në rrjet, që i përket protestave të vitit 1990-1991, kur mijëra qytetarë të Tiranës u ngritën bashkë me studentët, kundër diktaturës komuniste. “… edhe atëherë ishin të armatosur, por i rrëzuam”, shkruan Bledi Kasmi, Kryeredaktor i RD në një koment që shoqëron foton.  

Continue Reading

Familja e Schumacher publikon fotografi të tij para aksidentit,

Michael Schumacher, që nga aksidenti i vitit 2013, nga i cili ndodhet në gjendje kome, akoma nuk ka informacione të detajuara për të. Familja e tij bën gjithçka që ta mbajnë larg jetës publike, kështu që askush nuk di asgjë për gjendjen e tij shëndetësore. Fansat e Schumacher janë të hidhëruar për këtë sjellje të familjes […]

Continue Reading

Fevziu/ Kam parë foton e një ministri tjetër me Habilajt

Gazetari dhe moderatori i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu, tha se pret një stinë të nxehtë në politikë ku pritet të dalin dosje dhe fakte korruptive nga të dyja anët e politikës. I ftuar në Forumet e UET, nën moderimin e dr. Belina Budini, shefe e Departamentit të Komunikimit në UET, tregoi detaje nga një takim me […]

Continue Reading

Princi Leka II dhe Elia Zaharia bëhen pjesë e revistës belge “Beau Monde”. FOTO

Revista e famshme belge Beau Monde e specializuar për lexueset femra i ka kushtuar një shkrim të posacëm plot foto ilustruese ciftit princor shqiptar: Princi Leka II dhe Princesha Zaharia e sidomos pushimeve të tyre verore 2017. Kur revista të tilla të specializuara trajtojnë temën shqiptare, fisnikërinë, familjen mbretërore shqitptare etj. ato njëkohësisht shërbejnë edhe […]

Continue Reading

Michael Jackson është ‘gjallë’? Shikoni fotot e fundit

Michael Jackson ka disa vite që nuk është më midis nesh, por sozia e tij është gjallë dhe jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sergio Cortes, siç shikohet dhe nga fotoja që ka postuar në Instagram, ngjan tmerrësisht shumë me yllin e ndjerë të muzikës. Në profilin e tij në rrjetin social, sozia e […]

Continue Reading

Klaudia Pepa shfaqet nudo/ Por i heq sërisht nga instagrami. FOTO

Klaudia shfaqet tërësisht e zhveshur në fotot artistike dhe zbulon format perfekte. Balerina me famë të gjerë edhe jashtë kufijve të Shqipërisë ka realizuar së fundmi një set fotografik nudo që ka spikatur në Instagram. Fansat kanë qenë ata që janë mahnitur nga trupi i tonifikuar i balerinës së suksesshme duke komentuar nën foton që […]

Continue Reading

Shikoni se çfarë foto kanë krijuar lojtarët e Realit

Lojtarët e Real Madridit në stërvitjen e fundit në Cardiff para ndeshjes finale ndaj Juventusit, krejt rastësisht kanë formuar organin e zemrës. Alvaro Morata këtë fotografi e ka postuar në rrjetet sociale, fotografi e cila menjëherë u bë hit në internet. Kujtojmë që sot në orën 20:45 Juventusi do të përballet me Real Madridin në […]

Continue Reading

‘Ekipi Mundjes Golloborda’ ka një mesazh për gjithë të angazhuarit e aktivitetit “Mundja Tradicionale Gollobordë 2017”. Foto

Miq të nderuar, gollobordas e ju të tjerë! Ju shprehim falënderimet e sinqerta e të përzemërta të gjithë miqve që u angazhuan dhe ndihmuan në grumbullimin e të dhënave dhe fotografive për aktivitetin “Mundja Tradicionale Gollobordë 2017”. Mirënjohje e pakufishme për të gjithë pjesëmarrësit në aktivitete, përkatësisht në promovimin e librit “Pehlivanët e Gollobordës”, vlerësuesit […]

Continue Reading

Jozefina Topalli , publikon foto të rralla të familjes

Ish kryetarja e parlamentit, Jozefina Topalli, ka vendosur të bëjë publike disa momente shumë të veçanta të familjes së saj. Shkak për këtë është bërë ditëlindja e vajzës së saj Megi. ‘Foto album i vogël…. Për Megin në ditëlindjen e saj.’-shkruan Topalli krahas fotove të familjes së saj. Në to mund të shihni sesi dukej […]

Continue Reading