Shtet i terrorizuar nga 23 Kuksianë që protestuan kundra Oligarkëve. FOTO+VIDEO

Sot ne oren 9 Gjykata e Tiranes do shprehet me vendim per 23 te arrestuarit e protestes se rruges se Kombit. Ajo qe bie ne sy eshte nje numer shume i madh i forcave te policise qe tregon qarte panikun qe ka kap shteti nga fuqia e protestes. Para mbërritjes së të ndalurave për protesten […]

Continue Reading

Basha/ Tri sektorët, që kanë nevojë direkte për mbështetje nga shteti. Video

Lulzim Basha, ka vizituar qytetin e Elbasanit me rastin e Ditës së Verës. Teksa ka vizituar panirin e biznesit, Basha ka gjykuar se tri sektorë, që po spikasin, kanë nevojë direkte për mbështetje nga shteti. “Me miq dhe dashamirës, me deputetë e qarkut të Elbasanit, – tha Basha para medias, – kemi vizituar si çdo vit, panairin këtu […]

Continue Reading

Luan Rama/ Një zë që thirri në shkretëtirë! Fildezen e vrau shteti!

Cronaca d’un muerte anunçiada! (Kronikë e një vdekjeje të paralajmëruar). Më erdh në mend titulli i këtij libri të famshëm të  Marques-it, pas gjithë asaj tragjedie kriminale që fatalisht vrau jetën e një gruaje – nënë e qytetare e mirë! Fjalët, tani që Fildeze Hafizi nuk jeton më, e vrarë në mes të ditës mu […]

Continue Reading

Zbulohet letra që Gjyqtarja e vrarë i ka dërguar Ambasadorit Lu

Gjyqtarja e rrethit te Shkodres, Fildeze Hafizi që u vra sot nga ish-bashkëshorti i saj Fadil Kasemi, i ka dërguar një vit më parë një letër për ndihmë, ambasadorit të SHBA-­ve në Tiranë, Donald Lu ku i kërkonte ndihmë. Referuar letrës së Hafizit shkruan ndër të tjera se ndihet e braktisur nga shteti përballë kërcënimeve të […]

Continue Reading

Kina është shteti i parë që ka hapur gjykatën në internet

Kina është shteti i parë që ka hapur gjykatën në internet dhe tashmë është realitet. Njerëzit mund t’i drejtohen gjykatës në internet për çdo mosmarrëveshje në çështjet tregtare në internet, të drejtave të autorit dhe të cilësisë së produkteve dhe mallrave që shiten në internet. Nëpërmjet kësaj gjykate personat mund të regjistrojnë paditë e tyre […]

Continue Reading

Nga Blendi Fevziu/ Standardet e dyfishta të shtetit me arrestimin e Kastriot Myftaraj

Dje në mbrëmje vonë, disa prej portaleve ende në punë njoftuan se forcat policore të antiterrorit kishin shoqëruar në komisariat, Kastriot Myftarajn, një person publik, të cilit mund t’i vendosësh më shumë se sa një epitet dhe më të cilin në thuajse 100 përqind të rasteve as unë dhe as shumë vetë nuk janë dakort. […]

Continue Reading

Nga Vehap Kola/ Arrestimi i Kastriot Myftarajt provon se sa i pafuqishëm është qytetari shqiptar përballë qeverisë së Edi Ramës.

Arrestimi i Kastriot Myftarajt provon se sa i pafuqishem eshte qytetari shqiptar perballe qeverise se Edi Rames. Njeriu mund te jete boll guximtar i lire ne perfytyrimin e tij, por ne momentin qe shteti autoritar te shkel ne dere, ti s’ke c’ti besh as sa maja e thoit. Aty kupton tradhetine qe i ke bere […]

Continue Reading

Manjani: 18 Qershori ka rënë, vendi drejt përplasjes, shkak arroganca e Ramës!

Në një intervistë për Ora News, Manjani tha se  për herë të parë që nga viti 1991, po hyhet me leva në zgjedhje duke sajuar opozita. Manjani thotë se afatet e regjistrimit të partive për zgjedhjet e 18 Qershorit nuk janë respektuar as nga Partia Socialiste. Në datën 28 prill afati i regjistrimit mbaroi dhe […]

Continue Reading

Rruga e Arbrit i jepet me koncesion. Tarifa që do paguajë çdo makinë

Vendimi është marrë, në mbledhjen e djeshme te Këshillit të Ministrave, ku u miratua propozimi i kompanisë Gjoka Konstruksion, për ndërtimin e rrugës duke e shpërblyer atë edhe me një bonus prej 10 për qind të pikëve. Kjo e fundit ka kërkuar që rrugën ta ndërtojë për 46 muaj me, si dhe ka vendosur një […]

Continue Reading

Basha: Përse shteti hesht për vrasjen e Artan Cukut?

Lulzim Basha, akuzoi qeverinë se e flaku në rrugë Artan Cukun, ish –drejtorin e policisë që u vra një ditë më parë në Tiranë. Basha vuri në dukje në fjalën e tij në çadrën e protestës, faktin se qeveria nuk ka reaguar për këtë krim të tipit mafioz. Arsyeja e heshtjes, sipas Bashës, është qasja që […]

Continue Reading

Ja për çfarë u diskutua në selinë e PD ndërmjet Bashës, Donald Lu dhe Arvizu

Kjo qeveri nuk ka as vullnetin dhe as mundësinë të bëjë zgjedhje të lira dhe të ndershme; Qeveria teknike rruga e vetme për zgjedhje të lira dhe të ndershme” Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mirëpriti sot Alexandër Arvizu, zëvendës ndihmës Sekretar amerikan i Shtetit për çështjet e trafikut ndërkombëtar të narkotikëve e zbatimit të […]

Continue Reading

Nga Enver Bytyçi: Shteti është njësoj si familja!

Shteti, thote Antonio Smith, eshte si nje familje. Qytetaret e nje njesie shteterore jane si anetaret e nje familjeje. Kjo do te thote qe kryeadministratori i nje vendi duhet ta administroje ate njesoj siç nje kryefamiljar administron anetaret e familjes se tij. Nje kryeadministrator ose administrator i puneve shteterore qe nuk ka mundur ose nuk […]

Continue Reading

Basha reagon nga SHBA për Fatmir Xhafajn: Shteti ka rënë, krimi kontrollon Parlamentin

Lulzim Basha ka komentuar zhvillimet e sotme në Parlament, ku pati debate të ashpra mes Kryeministrit Edi Rama e Ben Blushit, si dhe për votimin e ministrit të ri të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Përmes një statusi në Facebook, Lulzim Basha thotë se seanca e sotme parlamentare është një tregues i kontrollit të krimit mbi parlamentin, […]

Continue Reading

Pse Rama po sheh përditë ëndrra me 97-ën? Mos e ndill o “trim”, mos!

Rama gjithmonë e ka krahasuar qeverisjen e tij me atë të Berishës, duke e vënë në peshore se si ishim më Berishën dhe si Rama, sipas tij, po bën shtet. Ndërsa ditët ai nuk është mjaftuar vetëm më këtë krahasim, por ka shkuar edhe më tej, deri tek viti i largët 1997. Siç duket Rama po […]

Continue Reading

Nga Artur Zheji: Hajde vrasim dhe hajde të fusim në burg xhepistat!

Këmbanat e fundit të një shoqërie të kapur kanë rënë prej kohësh. Kur anija e shpartalluar e shtetit, që gjithmonë një anije shpartallirë ka qenë, merr ujë dhe fundoset. Dhe kjo fundosje dhe ky fund, është sot rrëzimi i çdo njësie minimale matëse e të Drejtës nga e Padrejta. Korrupsioni ka lindur me njeriun dhe […]

Continue Reading

Ndoka Ramës: Burre shteti mbetesh edhe kur di te largohesh si burre!

Nard Ndoka, i cili është pjesë e partive opozitare shqiptare, ka sfiduar Kryeministrin Edi Rama në lidhje me protestën që është në ditën e dytë të saj. Kreu i PDK sfidon Ramën duke i thënë se burrë shteti mbetesh edhe kur di të tërhiqesh. Ja statusi i deputetit Nard Ndoka: Opozita e ngriti kauzen popullore dhe nderkombetare. […]

Continue Reading

Enver Bytyçi: Grabitësit profesionistë të shtetit dhe të bankave!

Nga Dr. Enver Bytyçi E enjte 9 shkurt 2017. Mesditë! Ora shënon 13.24 minuta kur në sallën operative të policisë bie telefoni për të lajmëruar atë që ndodhi në rrugën e Rinasit. Dy persona të maskuar kanë marrë në dorë një motosharrë dhe kanë sharruar automjetin e blinduar, pastaj i janë lutur rojave dhe shoferit […]

Continue Reading