Deklaratë e PLL për media: Marrëveshja Rama-Basha i la mënjanë objektivat e afishuar politikë të Çadrës

Partia Lëvizja e Legalitetit ka lindur në rrethana të jashtëzakonshme, me synimin për të siguruar ekzistencën e një shteti demokraktik, mbi bazën e zgjedhjeve të lira e të ndershme. Për hir të këtij qëllimi, legalistët kanë dhënë jetën dhe kanë përjetuar privacione ekstreme gjatë diktaturës komuniste. E megjithatë, kauza jonë ia doli të mbijetojë. Pas […]

Vazhdo të lexosh

Gazetari, Eni Shehu, paralajmëron një ‘goditje’ për ndërkombëtarët. (VIDEO)

Gazetari Eni Shehu i nxjerr të palarat Hervin Çulit dhe Kumbaros. ”Miqtë marrin rolet kryesore, projektet janë të gjitha klienteliste.”, rrëfen gazetari pas punës së tij investigative në institucionet e kulturës në Shqipëri. Shehu tregon prapaskenat e artit në Shqipëri dhe se çfarë ndodh me audicionet ku miqtë e drejtorëve marrin rolet kryesore dhe projektet […]

Vazhdo të lexosh

Nga Enton Abilekaj: E marta e Edi Ramës

E hëna përfundoi me rezultatin më të keq. Opozita nuk u regjistrua në KQZ duke i minimizuar mundësitë për një zgjidhje pa shkelje të Kushtetutës. Situata kaotike është në kulm ndërsa Parlamenti do të mblidhet i gjymtuar për të ngritur një komision Ad Hoc të gjymtuar. Ndërsa shqetësimi brenda dhe jashtë vendit rritet, PS dhe […]

Vazhdo të lexosh

Rama reagon për deklaratën e Metës. Zgjidhje që kënaq Partinë Demokratike.

E vlerësoj përpjekjen e bashkëkryetarit të koalicionit qeverisës, Ilir Meta, për të kërkuar një zgjidhje që kënaq Partinë Demokratike. Edhe unë kam qënë dhe mbetem i gatshëm per cdo zgjidhje që i’a lehtëson Partisë Demokratike rrugën për t’u kthyer në Kuvend; votuar Vetingun; vazhduar betejën e vet politike në shinat e Kushtetutës e të ligjshmërisë […]

Vazhdo të lexosh