Habit miku i Ramës, Ngjela: Kongresi i ministrave hajdutë. PS, si Partia Terroriste e Punës

Nga Spartak Ngjela – Sapo dëgjova dy apo tre diskutime në Kongresin Socialist. Ishin që të tre ministra hajdutë. Të tre ishin mësuar që të thoshin “me në krye Edi Ramën”. Një punizëm i kulluar ky. Ku mund të ketë në një demokraci liberale kult të kryeministrit! Turp. Njëlloj: i njëjti ritëm, e njëjta retorikë, madje dhe […]

Vazhdo të lexosh

Ngjela-Ramës/ Je sa i lig, aq dhe budalla.

Përmes një postim në ‘Facebook’ Ngjela sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, duke e cilësuar atë të lig teksa deklaron se protesta e studentëve është e Bashës dhe LSI. JA DHE POSTIMI I NGJELËS: Keni një kryeministër sa të lig, aq dhe budalla. Ai po deklaron se protesta e studentëve është e Bashës dhe LSI -së. […]

Vazhdo të lexosh

Ngjela shpërthen nda qeverisë: ‘Rama 2’/ Mediokër dhe antiamerikanë!

Spartak Ngjela ka lëshuar një lumë akuzash kundër kryeministrit, të cilin e vendos në të njëjtën llogore me Bashën dhe Berishën, kundër reformës në drejtësi. Sipas Ngjelës “Amerikanët i ofruan Ramës katër shqiptarë të diplomuar në Amerikë, të katër mbi 40 vjeç, që punojnë në Amerikë në institucione prestigjoze, dhe ky nuk pranoi t’i bëjë pjesë […]

Vazhdo të lexosh

Nga Evandër Hasa: A ndihmoi Franca me arrestimin e Ramush Haradinaj që në Kosovë të fillojë një rezistencë kundra hajnave të qeverisë dhe idhtarëve të Serbisë?

ZVICRA dhe GJERMANIA jane dy shtetet kryesore ku SHQIPTARET e KOSOVES e shfrytzonin si burim te sigurimit FINANCAVE per te perballuar makinerine ushtarake te SERBISE. SOT perseri SHQIPTARET e ZVICRES po grumbullojne fonde me qellim berjen e gjyqit HAJNAVE qe vjedhin papushim ne KOSOVE. Shqiptaret e KOSOVES jane shume te ndjeshem ndaj padrejtesive dhe korrupsionit. […]

Vazhdo të lexosh