Nga Sokrat Turtulli/ Lista e deputetëve të PD-së duhet të dali vetëm prej çadrës. Aty gjenden demokratët e vërtetë

Aktualitet

PD nuk ka pse dergon të deleguar neper rrethe per te perzgjedh kandidatet per deputet.

Demokratet e vertete erdhen vetê nga e gjithe Shqiperia në çader. Aty dhe prej asaj çadre duhet te dali lista e deputeteve te saj. Vetem brenda asaj çadre do dilte lista e vertete e demokrateve te vertete qê nuk do ta shisnin PD që diten e pare të marrjes se mandatit, ashtu sikunder kane bere.

Aty, aty kerkoni dhe aty nêpër stolat dhe tavolinat e çadres të ndertoni listen me te besueshme dhe mê të votueshme nga demokratet.

Terhiqini të deleguarit neper rrethe. Grupi parlamentar i PD duhet të dali vetem prej çadres…duhet te dali prej atyre njerezve qe fjeten mbi karrige dhe tavolina në të ftohtin e madh te shkurtit, duhet te dali prej atyre qe lane familjet, punen, hallet dhe qendruan me dite te tera brenda saj, duhet te dali prej atyre qe hoqen kafshaten e femijeve dhe paguan autobuzin per te erdhur prej Sarande, Tropoje, Korce, Lushnje, Berati, Gjirokastre dhe nga te gjitha anet, duhet te dali prej njerezve pa kollare dhe te hekurosur qe vinin aty gjithmone ne oren qe vinte Kryetari dhe pastaj ia mbathnin…

Terhiqni te deleguarit…

Fotografia e Sokrat Turtulli

Total 2 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?