Berisha nxjerr emrat e të fortëve të Shkodrës që nuk ndalohen nga policia.

Ish-Kryeministri Sali Berisha nuk resht së denoncuari bandat dhe krerët e klaneve kriminale. Sot, ai ka publikuar jo një, por disa mesazhe të qytetarëve, që denoncojnë emrin e të njejtit person, që mbahet si më i paprekshmi në qytetin e Shkodrës dhe që sipas qytetarëve, Policia as nuk guxon ta ndalojë. Ja ç’shkruan Berisha në Fb: “Shkodra më keq […]

Vazhdo të lexosh

Ja emrat që mbetën jashtë liste nga PD

Këta janë disa nga emrat që Partisë  kanë mbetur jashtë listës së kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 qershorit. Lexoni më poshtë listën e dorëzuara në KQZ. Jozefina Topalli Majlinda Bregu Eduard Selami Ridvan Bode Astrit Patozi Arben Imami Keltis Kruja Enno Bozdo Asllan Dogjani Kastriot Islami Myqerem Tafaj Bedri Hoxha Roland Keta Igli […]

Vazhdo të lexosh

Nuk heqin dorë nga kriminelët. Ja Kandidatët e rinj me precedentë penalë në listat e PS /Emrat

Lista e kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste ka sërish persona që kanë pasur probleme me drejtësinë. Sipas formularëve të dekriminalizimit të depozituar në KQZ, rezulton se të paktën 7 prej tyre kanë qenë të proceduar apo dënuar. 2 janë deputetë aktualë dhe 5 të tjerë kandidatë të rinj. Lapsi.alpo i boton formularët e tyre […]

Vazhdo të lexosh

Operacion i gjërë anti drogë. Arrestohen 22 persona/ Ja emrat e tyre

Një operacion ndërkombëtar antidrogë i koduar “ALIAS”, goditet një organizatë kriminale në fushën e prodhimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike Cannabis Sativa. Gjatë gjithë fazave të operacionit janë arrestuar 22 persona. Sot më datë 11.04.2017, Drejtoria për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve, nën koordinimin e Prokurorisë për Krimet e Rënda Tiranë, në kuadër të procedimit […]

Vazhdo të lexosh

Ky është vettingu i Ramës. 16 anëtarë të komisionit të Vetting-ut, të lidhur me PS. Ja emrat dhe funksionet e tyre

Ngritja e miteve dhe legjendave urbane më shumë se kudo gjendet në luftën për pushtet dhe bërjen politikë, komenton sekretari i PD-së, Ervin Salianji ndërkohë që ka rreshtuar lidhejt e 16 anëtarëve të komisioneve të vettingut nga 27 gjithsej që kanë lidhej të forta me PS. Në përfundim të proçesit për komisionet e vetingut u […]

Vazhdo të lexosh

Xhafa nuk është i vetmi! Lexoni listën me emrat e funksionarëve shtetëror me lidhje nga diktatura enveriste.

“RD” do të bëjë transparencë të plotë për këto krime ashtu sikurse ka bërë përgjatë gjithë këtyre 25 viteve pa kursyer askënd. Po fshihen krimet e mëdha për të spostuar vëmendjen tek peshqit e vegjël të diktaturës Sot, po botojmë vetëm një pjesë të dosjeve të pinjollëve të krimeve të diktaturës. Në ditët e ardhshme […]

Vazhdo të lexosh