Zbulohen emrat dhe pagat e 27 anëtarëve të vettingut. Ja sa shkon rroga e një anëtari

Anëtarët e vettingut, do të kenë një pagë mujore tre herë më të lartë se paga e Presidentit të Republikës. Një anëtar i një prej tre organeve të Vetingut do të marrë 7.5 milionë lekë të vjetra pagë në muaj ose 5.6 mijë euro, duke u shndërruar kështu një prej zyrtarëve më të paguar në […]

Continue Reading

Nga Enver Bytyçi: Shteti është njësoj si familja!

Shteti, thote Antonio Smith, eshte si nje familje. Qytetaret e nje njesie shteterore jane si anetaret e nje familjeje. Kjo do te thote qe kryeadministratori i nje vendi duhet ta administroje ate njesoj siç nje kryefamiljar administron anetaret e familjes se tij. Nje kryeadministrator ose administrator i puneve shteterore qe nuk ka mundur ose nuk […]

Continue Reading

Manjani: Tre nga emrat që do bëjnë vettingun janë me precedentë penalë

Sipas një statusi të publikuar në llogarinë e tij në Facebook, Manjani denoncon rastin e tre prej 29 kandidatëve të zgjedhur për komisionin, që sipas të cilit kanë qenë ose janë në ndjekje penale.   “Përshëndetje, Nga 29 kandidatët e filtuar për t’u zgjedhur në komisionet e Vetting, 3 prej tyre kanë qenë ose janë […]

Continue Reading