Nga Nikoll Lesi/ Sandër Lleshi, thirri mendjes

Sandër Lleshi është një ish-gjeneral ushtarak, mirditor nga origjina. Ata që e njohin, flasin për një njeri korrekt, i pakorruptuar dhe besimtar në Kishë. Por duke parë këto javë, kur nën drejtimin e tij hidhet gaz lotsjellës, helmues, mbi njerëzit që protestojnë, ku ka gra, fëmijë, madje edhe gra shtatzëna, të ndryshohet perceptimi për të, […]

Continue Reading

Një kryebashkiak i rëndësishëm është nën hetim

Nikollë Lesi i ftuar në “360 Gradë” nga Artur Zheji në Ora News, tha se po hetohet një kryebashkiak i rëndësishëm dhe një deputet. Avokati i njohur Spartak Ngjela tha se ka pakt Rama-Basha kundër reformës në drejtësi, por deputeti i PD Ervin Salianji e hodhi poshtë këtë. Ngjela: Këtu ka marrëveshje Rama-Basha, kundër reformës. […]

Continue Reading

Luan Rama/ Shprehja më adekuate abuzive e Rilindjes

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama në një dalje publike nga selia e partisë së tij ka denoncuar sot ngjarjen që ndodhi tek gazeta ‘Koha Jonë’. Ditën e somte punonjës të policisë shkuan në zyrën ku ndodhet gazeta me pretendimin se këtu ishin vendisur disa shkallë emergjence pa lejen përkatëse. Rama në daljen e tij publike […]

Continue Reading

Nikoll Lesi përfundon në polici. Policia rrethon ‘Koha Jonë’

Reagim inatçor dhe banditesk i njërëzve të kryeministrit Rama pas shkrimeve kritike ndaj qeverisë dhe zyrtarëve të korruptuar të administratës ekzekutive. Një kujtesë për kryeministrin Rama: Gazeta “Koha Jone” ka provuar e përballuar dhunën dhe djegien e pushtetit të ish-presidentit Berisha si dhe presionin dhe gjyqet e ish-kryeministrit Nano. Ndaj kujdes zoti Edi Rama, pasi […]

Continue Reading

Nikoll Lesi i nxjerr listën e Ramës të kandidatëve për ministra.

Nga sot, paradite, në tryezën e kryeministrit Rama tregojnë burime të rezervuara pranë tij qeveria e re është gati. Pritet vetëm publikimi i listës së ministrave nga vetë Edi Rama, raporton “Koha Jonë”. Gjithashtu kjo dyshe specialistësh, të cilët nuk financohen nga qeveria shqiptare, por kanë projekte me BE, ka sugjeruar që të ridiskutohet edhe […]

Continue Reading

Nikoll Lesi ‘pregatit’ tekstin e dorëheqjes nesër të Edi Ramës

David McAllister, zëvendëspresident i Partive Popullore Europiane dhe raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein do të mbërrijnë në Tiranë për të ulur palët në bisedime. David McAllister vjen direkt me kërkesën e Ilir Metës dhe Edi Ramës. Gjermani vjen me një propozim, i cili duket se mbetet zgjidhja. Natyrisht që është konsultuar me […]

Continue Reading