Tahiri/ Ja pse kam heshtur deri tani

Pas deklaratës së bërë për gazetarët pasi doli nga Kuvendi, Tahiri ka vendosur të reagojë sërish, këtë herë në Facebook. ‘Kur gjyqin moral ta ben djalli…keshtu quhet ajo qe degjoj cdo dite nga goja e kujt ka qeverisur 25 vjet duke vrare e duke vjedhur per pushtet. Pas thuajse 6 muajsh, shkova ne Parlament. Kush […]

Vazhdo të lexosh

Oficer italian që do të tregojë lidhjet e bandës së shqiptarëve, me politikën dhe trafikun ndërkombëtar të drogës.

Dëshmi kyçe pritet në ditët në vijim. Është një oficer italian që do të tregojë lidhjet e bandës së shqiptarëve, me politikën dhe trafikun ndërkombëtar të drogës. Tashmë, historia e përgjimeve që kanë implikuar ish-ministrin e Brendshëm në trafikun ndërkombëtar të drogës ka kulmuar me bllokimin e pasaportës së tij dhe të kartës së identitetit. […]

Vazhdo të lexosh

PD braktis komsionet parlamentare.

Partia Demokratike ka marrë një vendim. Deri të mërkurën kur është edhe seanca në kuvend për ish-Ministrin Saimir Tahiri, deputetët e PD-së do të mungojnë në komsionet parlamentare. Burime nga selia blu thanë se ky është hapi i parë ndaj vendimit të marrë nga mazhoranca për të mbrojtur ish-ministrin Saimir Tahiri. Me nisjen e punës […]

Vazhdo të lexosh

Shokon Kryemadhi : Saimir Tahiri mohoje që ke gjetur 150 mijë euro në banjën e një drejtori arsimor/ Video

Zëvendëskryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi denoncon se “të gjithë emërimet që janë bërë në arsim përmes portaleve janë të paligjshme”. Në emisionin”Të pa ekspozuarit”, Kryemadhi tha se s’kemi ligj, pasi kush është i pari në portal futet në punë, por s’ka ligj”. Tani tha ajo, po bëjnë një ligj që ta bëjnë të ligjshme këtë […]

Vazhdo të lexosh

Media amerikane: Cunami i parave të drogës po përmbyt Shqipërinë

Një portal republikan në SHBA ka publikuar një shkrim për situatën në Shqipëri. Independent Journal Revieë, portali i dy ish-republikanëve të njohur, ka publikuar një shkrim nga dr. Theodore Karasik. Karasik, ekspert në sigurinë kombëtare, shkruan se droga dhe korrupsioni në Shqipëri rrezikojnë interesat amerikane në Ballkan. “Një valë cunami me parash droge po merr […]

Vazhdo të lexosh

Shefi i komisariatit të Rinasit bën fushatë për PS-në, në Tiranë. Shpëndan në facebook fjalimin e Tahirit/Video

Në profilin e tij në Facebook, Ermal Milori nuk ka ngurruar të shpërndajë mitingun e Partisë Socialiste të Tiranës, të datës 17 mars. Video nis me fjalimin e Saimir Tahirit me fjalët: “Kjo është partia Socialiste e Tiranës, këta janë socialistët e Tiranës….”. Bashkë me videon është shpërndarë edhe mesazhi i Partisë Socialiste. Policia e […]

Vazhdo të lexosh

Xhafa nuk është i vetmi! Lexoni listën me emrat e funksionarëve shtetëror me lidhje nga diktatura enveriste.

“RD” do të bëjë transparencë të plotë për këto krime ashtu sikurse ka bërë përgjatë gjithë këtyre 25 viteve pa kursyer askënd. Po fshihen krimet e mëdha për të spostuar vëmendjen tek peshqit e vegjël të diktaturës Sot, po botojmë vetëm një pjesë të dosjeve të pinjollëve të krimeve të diktaturës. Në ditët e ardhshme […]

Vazhdo të lexosh

KOALICIONI PS-LSI PO MERR FLAKË, UJI PËR TA SHUAR ZJARRIN PO SHTERON

Gëzim Saliu Raporti  i DASH për drogën ishte një tjetër çështje në vazhdimësinë e problematikave që kanë përfshirë së fundmi koalicionin e majtë PS-LSI. Qëndrimet e vazhdueshme të LSI-së për problematikën e fenomenit të kanabisit as janë marrë parasysh nga socialistët qeveritarë, të cilët shpeshherë nuk kanë nguruar edhe të ironiozojnë deklaratat e aleatit. Kujtojmë […]

Vazhdo të lexosh

Nga Andi Bushati: Çadra po e çmend Ramën

Megjithëse fillimisht u duk si një lëvizje nga halli, megjithëse u komentua si një manovër për të shmangur vettingun, megjithëse u përfol si një alibi për t’i shpëtuar humbjes së paevitueshme në zgjdhje, protesta e opozitës ka arritur ta destabilizojë keq kryeministrin. Po të shohësh me kujdes lëvizjet e Ramës, në këtë muaj kur opozita […]

Vazhdo të lexosh

Blushi: Ministrat u hoqën si taksë për koalicionin me Ilir Metën, kaq e thjeshtë paguhet një taksë te Meta, nuk është një parti mbi Shqipërinë

Ben Blushi nuk ka nguruar sot të tregohet cinik me ish kolegët e tij të deridjeshëm duke i quajtur si njerëz pa dinjitet që nuk mbrojnë dot punën e tyre pasi Edi Rama i shiti në tregun e Koalicionit. Blushi e ka shpjeguar heqjen e Saimir tahirit dhe tre ministrave të tjerë me versionin e […]

Vazhdo të lexosh