Studentët të bashkuar: Nuk tërhiqemi

Me thirrjet ‘arsim publik falas’, ‘Ne nuk dorëzohemi’ studentët vazhdojnë të protestojnë para godinës së Ministrisë së Arsimit prej orës 10:00 të paradites së sotme. ‘Ne duam shkresë zyrtare me katër kërkesat dhe nuk tërhiqemi. Të përgjysmohen tarifat. Ajo tarifë për provimet e mbartura ishte kryesore, por duhet të plotësohen edhe kërkesat e tjera. Do […]

Vazhdo të lexosh

Lindita Nikolla presion mësuesve. Ja e-maili ku kërkon votën mesuesve

Pavarësisht se ajo nuk është më Ministre Arsimi, kjo pak rëndësi ka për Nikollën. Mesazhi i Nikollës është bërë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha. ‘Ku pyet per ligjin ndrikull Nikolla apo “madam Vila”! Ky eshte mesazhi qe shperndan me sms diten e heshtjes elektorale “Madame Vila” -apo ndrikull Nikolla, -qe nderton vilen luksoze, -me parate […]

Vazhdo të lexosh

Lindita Nikolla kallëzon Ben Blushin për shpifje

Lindita Nikolla vendos të padisë kreun e LIBRA-s Ben Blushi për shpifje. “Dua t’ju bëj me dije se sot kam nisur procedurën e padisë për shpifje për Ben Blushin. Nuk do t’i ndahem këtij shpifaraku profesionist, derisa ai të marrë dënimin e merituar në gjykatë. U bë e disata herë që njeriu më parazit që […]

Vazhdo të lexosh

Nga Artan Fuga: Filloi dhuna elektorale në arsim!

Më datën 22 prill, një ditë pushimi, ministrja e arsimit dhe sportit zonja Lindita Nikolla, mblodhi mësuesit në pallatin e kongreseve dhe paraqiti sipas saj bilancin e këtij katërvjeçari në arsim. A mendon njeri se mund të kishte ndonjë mësues apo mësuese që mund të thoshte “nuk vij” në takimin zyrtar të organizuar nga zonja […]

Vazhdo të lexosh

Nikoll Lesi: Rama po ikën si kryeministër, por ama po rilind si pronar mediash

Rama, pronar i televizionit “ERTV” dhe dy gazetave; “Mirëmëngjez” dhe “AMARCORD” Nuk thonë kot që nëse nuk shkëlqen në një drejtim, jeta do të jap tjetër fat, në një udhë tjetër. Edi Rama njihet si intelektual i orëve të para të demokracisë, analist dhe ku pena e tij mbetet brilante. U bë kryeministër dhe drejtoi […]

Vazhdo të lexosh

Deputetja e LSI-së: Duhet të dalim të vetëm në zgjedhje

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Silva Caka në një intervistë në “45 minuta” është shprehur se një presidente grua do të ishte më e përshtatshme për të zëvëndësuar presidentin aktual, pavarësisht nga cila forcë politike vjen. Por deputetja e LSI ka reaguar edhe në lidhje me zgjedhjet dhe koalicioni më PS duke deklaruar se […]

Vazhdo të lexosh

KOALICIONI PS-LSI PO MERR FLAKË, UJI PËR TA SHUAR ZJARRIN PO SHTERON

Gëzim Saliu Raporti  i DASH për drogën ishte një tjetër çështje në vazhdimësinë e problematikave që kanë përfshirë së fundmi koalicionin e majtë PS-LSI. Qëndrimet e vazhdueshme të LSI-së për problematikën e fenomenit të kanabisit as janë marrë parasysh nga socialistët qeveritarë, të cilët shpeshherë nuk kanë nguruar edhe të ironiozojnë deklaratat e aleatit. Kujtojmë […]

Vazhdo të lexosh

Priten video të tjera. Politikanë shqiptarë të përfshirë në skandale seksuale

Këtë e deklaroi analisti shqiptar Lorenc Vangjeli, njëheresh Keshilltari i Kreut te Kuvendit, mbrëmë në emisionin ‘Opinion’ të gazetarit Blendi Fevziu. Agjencia e lajmeve INA raporton se gjatë fushatës zgjedhore do të publikohen video dhe materiale të cilat do të kompromentojnë rëndë politikanët shqiptarë të përfshirë në skandale korruptive, abuzive e seksuale. Lorenc Vangjeli ka […]

Vazhdo të lexosh