Kur do ta rrëzosh Kryeministrin, Opozitë?

-Nëse opozita thotë se nuk futemi në zgjedhje me këtë kryeministër, nëse opozita deklaron se duhet të bëjmë zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe ato vendore në një ditë, pra me 30 qershor 2019, nëse kryeministri lajmëroi shpalljen të pafajshëm të ish-ministrit Tahiri, nëse PD-LSI bërtasin se bandat e drogës bashkëdrejtojnë me Edi Ramën, nëse ulërin […]

Vazhdo të lexosh

Iku dhe një ambasadore që mbështeti drogën dhe skandalet në Shqipëri.

E akuzuar fort nga opozita si e lidhuir me Ramën dhe qeverinë, Vlahutin është përfolur shumë edhe për faktin se nuk ka dhënë asnjë deklaratë për skandalet e qeverisë. Vlahutin në cilësinë e ambasadores së BE-së është akuzuar shumë edhe për faktin se nuk ka dalë kundër kanabizimit të vendit gjatë qeverisjes së Edi Ramës. […]

Vazhdo të lexosh

Agron Shehaj nxjerr blof Ramën/ Publikon videon me plazhet e boshatisura të Vlorës

Agron Shehaj ka publikuar një video në rrjetet sociale ku plazhet e Vlorës janë bosh, pavarësisht se jemi në mes të sezonit turistik. Shehaj shkruan se qeveria Rama, në vend që të merrej me thelbin, është marrë me fasada dhe mashtrime. Ja postimi i Agron Shehajt së bashku me videon e publikuar në rrjetet sociale […]

Vazhdo të lexosh

Arrestimi i “bashkëpunëtorit X”, Manjani: Autogol spektakolar

Ylli Manjani ka reaguar sërish në profilin e tij në Facebook lidhur me arrestimin e bashkëpunëtorit X të shfaqur në audio përgjimin e Partisë Demokratike, ku implikonte vëllain e Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Sipas Manjanit audioja dhe videoja e publikuar nga PD është një fakt që ka ndodhur. Postimi i Manjanit Tjetër fakt interesant. […]

Vazhdo të lexosh

Edhe Hollanda kundër: Shqipëria nuk është gati për hapjen e negociatave

Në listën e vendeve skeptike për zgjerimin e BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimor, është edhe Holanda. Për këtë arsye, një delegacion nga Holanda ka mbërritur sot në Tiranë për të parë ecurinë e reformave të ndërmarra deri tani në kuadër të integrimit në Bashkimin Europian. Delegacioni i cili përbëhet nga një grup deputetësh është […]

Vazhdo të lexosh

Kuksianët kërcënojnë Ramën: Mos e ngacmo kosheren e bletës së do e pësosh

Familjarët e të arresturëve pas protestës në Kalimash janë revoltuar pas vendimit të gjykatës për të lënë në burg 11 prej tyre, ndërsa dy të tjerë janë lënë në arrest shtëpie. “Tashmë do të fillojnë protesta të pandalshme në të gjithë vendin. I kërkojmë që të mblidhemi dhe të rrëzojmë këtë qeveri që po na […]

Vazhdo të lexosh

BE rrëzon Ramën: Nuk hapen negociatat për Shqipërinë.

Dha gjithçka që mundi që të merrte një lajm të mirë sot, por Bashkimi Europian në strategjinë e zgjerimit të zbardhur nga mediat ndërkombëtare ka rrëzuar qeverinë e Edi Ramës. Për të paktën 10 vitet e ardhshme, dyert e Shqipërisë janë mbyllur. Hapja e negociatave duket se është larg. E kjo vetëm për meritë të […]

Vazhdo të lexosh

Nga Erl Kodra/ Ja kush janë grupet që mbështesin Edi Ramën

“Është e pamoralshme të mbrosh gënjeshtrat, sepse ju pelqeni narrativën e tregimit” Ben Shapiro*) Pjesa e dytë për Kryeministrin Edi Rama Edi Rama është një gënjeshtar i madh. Për të argumentuar këtë pohim, mjafton të marrim me rradhë të gjitha gënjeshtrat e tij që prej vitit 2013 dhe deri sot. Dhe nuk janë pak gënjeshtra. […]

Vazhdo të lexosh

Zbulohet i dashuri i djalit të Xhorxh Soros.Foto

Alex Soros është një djalosh që shijon shoqërinë dhe intimitetin me partnerin e tij gjatë një darke me miqtë ashtu siç duket në këtë foto. Kjo me sa duket shpjegon dhe financimin që babai i tij bën për përhapjen e vlerave dhe të drejtave të LGBT në mbarë botën. Kujtojmë, se Alexi ka zhvilluar një […]

Vazhdo të lexosh

Nga Basir Çollaku/ ERTV dhe gazetarët ‘non grata’ për Ramën.

Edi Rama eshte usta per median, nje manipulues i holle i opinionit publik, perfitues tej ekstremit prej saj, si nje politikan prej 18 vitesh ne pushtet te panderprere. Sot KM ka vijuar prodhimin e perqendrimit te vemendjes duke atakuar gazetaret me se shumti ata qe nuk i shkojne pas fijes. KM Rama eshte pushtetari i […]

Vazhdo të lexosh

Blendi Fevziu/ Çfarë e lidh me Shqipërinë miliarderin e arrestuar Saudit ?

Ualed Bin Talal Al Saudi, një ndër njerëzit më të pasur të botës dhe njëkohësisht një prej pasanikëve më mediatikë të globit është arrestuar dje në Arabinë Saudite. Arrestimi i tij është pjesë e një fushate anti-korrupsion ndërmarrë nga princi saudit i Kurorës, një 32 vjeçar mjaft popullor në vend, i quajtur Muhamed Bin Salman. […]

Vazhdo të lexosh

Basir Çollaku: Shërbimet e huaja filmuan Ramën dhe Tahirin në një takim kriminal

Gazetari Basir Çollaku thotë se ka fakte të tjera që pritet të publikohen shumë shpejt në media, duke mos përjashtuar filmimet. Gazetari tha se të regjistruar në video janë Edi Rama dhe Saimir Tahiri. “Në përpjekjen kur zoti Tahiri, në kulmin e debatit të avionëve tentoi të qëndronte në detyrë, ajo që e ktheu në […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi paralajmëron Ramën: Reformës nuk do t’i shpëtojnë as peshqit e mëdhenj

Kryetarja e LSI, ka reaguar pas mbrojtjes publike që Kryeministri Edi Rama i bëri ish-ministrit të tij Saimir Tahiri. Kryemadhi deklaroi se ‘i frikësuari i drejtësisë Edi Rama doli sot të mbrojë por edhe të shesë sipas interesit bashkëpunëtorin e tij në kriminalizimin e politikës Saimir Tahirin”, duke i kujtuar se Reformës në Drejtësi nuk do […]

Vazhdo të lexosh

Nga Andi Bushati/ Kur Ramën e njollos kazani i Mero Bazes

Pak a shumë në të njëjtën kohë kur Edi Rama, me ngjyra farfuritëse, me ekrane gjigandë dhe me slidera vezullues po prezantonte shpikjen e tij më të fundit, “platformën e bashkëqeverisjes me qytetarët”, një nga gazetarët që prej një dekade e ka mbështetur më shumë se kushdo tjetër, Mero Baze, kishte botuar një shkrim ku […]

Vazhdo të lexosh

Nga Fatbardh Kadilli/ Të merresh vesh me kundërshtarin për rregullat e garës nuk do të thotë se ke lënë ndeshjen.

Mjaftoj një debat i drejtpërdrejtë mes Kryeministrit dhe Kryetarit të opozitës që edhe më skeptiket ta shikojnë nga një kënd tjetër opozitën. Fjala e Bashës dhe replikat me Ramën, në seancën e fundit në Kuvend, më shumë se të nevojshme për ata vetë, ishin të nevojshme për ata që i ndiqnin. Vecanërisht e rëndësishme është […]

Vazhdo të lexosh

Basha: Lideri global të rrisë buxhetin e FA, jo të shpenzojë në fasada godinash

Lulzim Basha, ‘këshillon’ Ramën që para se t’u japë mend vendeve themeluese të NATO-s apo gjeneralëve, duhet të plotësojë detyrimet që ka Shqipëria. Ai e akuzon kryeministrin se e ka zbritur buxhetin për mbrojtjen kombëtare në kuotën më të ulët historike në 27 vjet, 0.75 për qind, si asnjë vend tjetër anëtar i NATO-s. Gjithashtu Basha shprehet […]

Vazhdo të lexosh

Romeo Gurakuqi: PD qeveri me PS, por pa Ramën kryeministër

Deputeti i PD për qarkun Shkodër, Romeo Gurakuqi thekson se kryeministri Rama e shkeli marrëveshjen parazgjedhore me opozitën dhe përdori çdo resurs për të tjetërsuar rezultatin e zgjedhjeve, duke mos bashkëpunuar me ministrat teknikë të propozuar nga PD. Por nëse e lexon me kujdes deputetin Gurakuqi, pasi është një intelektual VIP, duhet ta lexosh mes […]

Vazhdo të lexosh