Saimir Tahiri rikthehet i vetëm në Kuvend. Ka regjistruar emrin për të folur.

Saimir Tahiri, i akuzuar për lidhje me grupin Habilaj, në trafikun e drogës është rikthyer sërish në Kuvend. Në momentin kur Tahiri  po futej në Kuvend, gazetarët e kanë pyetur atë nëse ‘i trembej arrestimit’, por ish-ministri thënë vetëm: Suksese për rekomandimin. Ai ka regjistruar emrin për të folur në seancë. Edhe javën e parë […]

Vazhdo të lexosh

PD braktis komsionet parlamentare.

Partia Demokratike ka marrë një vendim. Deri të mërkurën kur është edhe seanca në kuvend për ish-Ministrin Saimir Tahiri, deputetët e PD-së do të mungojnë në komsionet parlamentare. Burime nga selia blu thanë se ky është hapi i parë ndaj vendimit të marrë nga mazhoranca për të mbrojtur ish-ministrin Saimir Tahiri. Me nisjen e punës […]

Vazhdo të lexosh

Lëvizja Socialiste për Integrim braktis Ramën. Nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet për Bashkinë e Kavajës.

Lëvizja Socialiste për Integrim, nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet për Bashkinë e Kavajës. Burime te besuara pranë LSI tregojnë për “Koha Jone” se në zgjedhjet për Bashkinë e Kavajës, forca politike  LSI  me datë 7 maj nuk ka pranuar të regjistrohet në KQZ dhe as ka ndërmend të marrë pjesë në fushatë me […]

Vazhdo të lexosh

Meta braktis Kuvendin sapo Rama merr fjalën

Nuk ka të ndalur lufta e nervave mes kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta dhe kryeministrit, Edi Rama. Kreu i LSI-së edhe sot e ka “sfiduar” aleatin e tij, duke braktisur punimet parlamentare pikërisht në momentin kur Rama i është drejtuar foltores së Kuvendit për të marrë fjalën. “BalkanWeb” ka siguruar një foto pikërisht në çastin […]

Vazhdo të lexosh