Gazetari Telnis Skuqi braktis Shqipërinë pas kërcënimeve dhe dhunës në familjen e tij.

Aktualitet

Gazetari Telnis Skuqi ne nje postim te tijin ne rrjetet sociale lajmeron per braktisjen e vendit. Me nje simbolik akuariumi ai lajmeron lirine e tij ne vendin ku ka shkuar.

Gazetari ka qene shume kritik me qeverine si dhe ka zhvilluar disa investigime qe kane prekur interesa tek disa prej zyrtarve vendore dhe ne qender. Me heret ai eshte kercenuar nga mafia duke i cuar edhe nje koke dhie te therur tek oborri i shtepise se tij si shenje paralajmerimi per mbyllje te gojes. Dhuna e fundit qe shoqeroi familjen e tij ishte goditja qe iu be bashkshortes se tij nga persona te panjour per policine. Pas rastit te tij, jo me larg se dy dite me pare eshte goditur me mjete te forta edhe gazetari tjeter Elvi Fundo i cili ndodhet akoma i shtruar ne spital.

Ja se çfare shkruan gazetari Skuqi ne profilin e tij:

MË NË FUND…
Jam i lirë, të jetoj i lirë, në një vend të lirë.

Fotografia e Telnis Skuqi
sprint.al
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?