“Nënë më duhen njëmijë vjet”-Poezi nga Brunilda Mustafa.

Nënë më duhen njëmijë vjet————————————-Prek me syrrudhat e tua si fryme flladiagavien mbi det dashuria me e bukur ne to eshte shkruar ta kuptoja duhet te kaloja njemije vjet. VEÇ TE IKNIM… kur vdiq diktatoritherrmohej frikangjishej loti ne lot hijet lepinin hijetnjerezit pesuan amok… SHUHE TI I GJALLE Shuhe ti i gjalleflaken e fundit . […]

Vazhdo të lexosh

Artan Fuga: Të mjerë e Zharrëzës, shtrirë në rrugë si indianë në vend që të shkojnë në prokurori!

Artan Fuga, në një shkrim kritik sot në rrjetet sociale, analizon paditurinë dhe frikën e shqiptarëve për të protestuar: “Ne jemi komb frikacakësh”, shkruan ai. Ndër të tjera, ka zgjedhur si shembull grevistët e Zharrëzës, të cilët “shkojnë e shtrihen në rrugë mbuluar me çarçaf si në Indi …në vend që të shkojnë në prokurori e […]

Vazhdo të lexosh