Elona Guri e LSI i përgjigjet ministres së Drejtësisë: Tregoji shokët, kush të ‘shtrëngoi’ të…

Anëtarja e Këshillit Drejtues të LSI, Elona Guri I përgjigjet ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj, e cila sot u vu nën akuzë publikisht nga presidenti I Republikës Ilir Meta. Ky I fundit, në një conference për shtyp nga presidenca, akuzoi Gjonajn lidhur me publikimin në fletoren zyrtare të vendimit të KED, ndërsa ministrja e Ramës […]

Vazhdo të lexosh

Naço: KLD, llumi i sistemit të drejtësisë

Opozita ka vendosur të bojkotojë seancën e ditës së sotme, ku Kuvendi pritet të kalojë në votim një ndryshim në projektligjin e magjistraturës, votim që kërkon shumë të cilësuar, pra 84 vota. Në një dalje për mediat, ish-ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, tha se anëtarët e KLD janë llum i sistemit të Drejtësisë, dhe se […]

Vazhdo të lexosh