Petrit Vasili nxjerr pamjet: Njerëzit e pushtetit gënjyen për Thumanën

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka kritikuar qeverinë Rama dhe punën që ajo ka kryer në përballimin e situatës së rëndë, pas tërmetit të 26 nëntorit. Ai ka publikuar një video në “Facebook”, përmes së cilës thotë se banorët e Thumanës akuzojnë njerëzit e pushtetit se i kanë gënjyer. Sipas Petrit Vasilit, Prokuroria duhet të […]

Vazhdo të lexosh

Vasili nuk lejohet të takojë të plagosurit e Astirit: Sharlatanët, më treguan rregullat

Në një deklaratë për mediat, Vasili tha se qeveria po fsheh shifrën e saktë të numrit të të plagosurve. Ndërkohë shtoi se u ndalua nga mjekët të takonte të lënduarit. ‘Janë dhunuar se mbrojtën pronën e tyre, – tha Vasili. – Kërkojani qeverisë që fsheh shifrat. Nuk jam unë për shifrat, ka për detyrë t’i fsheh qeveria. […]

Vazhdo të lexosh

Petrit Vasili : Shteti shqiptar ka 137 mld lekë borxh të papaguar ndaj sigurimeve shoqërore

Nënkryetari i Lëvizjes Socialsite për Integrim, Petrit Vasili ka sulmuar ashpër qeverinë shqiptare, ku thotë se kjo e fundit nuk paguan sigurimet shoqërore. Me një deklaratë të bërë për mediat nga selia e LSI-së, Vasili pohoi se shteti ka sot 137 miliardë lekë borxh ndaj sigurimeve shoqërore. “Shteti shqiptar ka 137 miliardë lekë borxh të papaguar […]

Vazhdo të lexosh

Petrit Vasili sulmon ambasadorin e OSBE: Alabak, jashtë nga Shqipëria

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar ashpër pas veprimit të ambasadorit të OSBE në Tiranë Bernd Borchardt, pas një video ku shfaqej ky i fundit duke iu ngritur gishtin protestuesve të Astirit të pranishëm tek Drejtoria e Policisë. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Vasili e cilëson ambasadorin një ‘alabak’, ndërsa bën thirrje që ai […]

Vazhdo të lexosh

Lidheni Ramën, këtë të çmendur!

Nga Petrit Vasili. Lidheni Ramën, këtë të çmendur, këtë përrua psiqik. Ky që bën gjoja si budalla dhe nuk ka informacion as për drogën, as për kriminelët, as për firmat “off shore” që rruajnë 30 milionë euro brenda ditës, paska informacion për studentët që rrinë në të ftohtë, në erë dhe në shi se na […]

Vazhdo të lexosh

LSI/ Refuzoni pagesën e rrugës së Kombit

Përmes një postimi në facebook Vasili e quan “vjedhje të turpshme” këtë taksë: “Kryeministri per vete shkon ne shtepi ne SURREL pa paguar asnje lek,ndersa kukesianet e varfer duhet te paguajne lekun e fundit per te hyre ne shtepi.” “Qeveria hajdute kerkon serish qe te filloje pagesa te Rruga e Kombit,qe me parate e qytetareve […]

Vazhdo të lexosh

Vasili/ Drejtësi horrash! Kryeprokurorja fle mbi dosjen e Kryeministrit

Petrit Vasili ka reaguar ashpër ndaj deklarimeve të Kryeministrit se vetingu po pastron sistemin e drejtësisë dhe se nuk ka frikë nga drejtësia e re. “Paguani paguani artikuj nëpër botë kundër Vetingut! Shani e mallkoni në sa gjuhë të mundeni Reformën në Drejtësi!Na akuzoni sa të doni për imoralitet nga dritarja e shtëpisë suaj publike! Ne […]

Vazhdo të lexosh

Mbyllet autostrada Tiranë-Durrës. Vasili: Po 10 mln turistët si kaçakë nga malet do kalojnë?

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, është i pari nga politika që reagon për mbylljen e autostradës Tiranë-Durrës. Përmes një postimi në facebook, Vasili me ironi pyet se ku do kalojnë 10 milion turistët që do të vijnë në Shqipëri këtë vit. ”Thonë që priten 10 milion turistë në Shqipëri këtë vit. Autostradën […]

Vazhdo të lexosh

Vasili kundër Lu: Çekaj ishte në Gjermani, sepse 613 kg kokainë këtu i prisnin garantët

Kryetari i Grupit të LSI, ka shprehur një bindje krejt ndryshe nga ambasadori amerikan Donald Lu, sipas të cilit pronari i firmës së bananeve, Arbër Çekaj, ishte “peshku i madh” i drogës. Sipas Vasilit, Çekaj ndodhej në Gjermani kur 613 kg kokainë erdhën në Shqipëri, ç’ka do të thotë se këtu drogën e prisnin garantët ose “peshkaqenët”, siç e […]

Vazhdo të lexosh

Çështja e Prokurorit/ Kreu i deputetëve të LSI ‘sulmon’ ashpër ambasadorin Lu dhe atë të BE-së në Tiranë

Kreu i deputetëve të LSI u bën thirrje ndërkombëtarë që të mos lejojnë kapjen e drejtësisë. Ja deklarata e plotë e Petrit Vasilit: Kanabizohet reforma në drejtësi. Thirrjet për konsensus të natës së fundit janë shumë të vonuara dhe shërbejnë vetëm si alibi e kapjes së drejtësisë. Zbatimi i reformës në drejtësi ka hyrë në rrugën shumë të […]

Vazhdo të lexosh

Vasili: Pse heshti Ministria e Brendshme për 863 mijë eurot dhe patentat e Tahirit?

Petrit Vasili, gjykon se “Banditizmi u shfaq sheshit me 863 mije euro të pista nëper makina, shto patentat e ish-ministrit etj. Ngjarja u fsheh në mënyre të turpshme dhe mafioze për ditë të tëra nga Policia. Ministria e Brendshme heshti. Eshtë palë?! Apo mbron pushtetin e Kryeministrit dhe ish-ministrit e është duke shkelur ligjin? Ka presion që të mos flasë? Do të vazhdojë të bashkëjetojë me […]

Vazhdo të lexosh

Vasili: Të tjera dosje po vijnë nga Italia

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ai i cili në një postim të fundit në Facebook, thotë se të vërteta të tjera janë duke ardhur nga Katania. Ja statusi i Petrit Vasilit: Kryeministri dhunon median, sa turp. I lemerisur kryeministri nga fjala e lire e medias. Dhuna ndaj gazetarëve është ditë turpi për […]

Vazhdo të lexosh