Vasili/ Drejtësia mban gjallë kriminalitetin. VIDEO

Aktualitet Politike

Lsi, ka zhvilluar sot një mbledhje të Grupit Parlamentar. Në përfundim të kësaj mbledhjeje, ka qenë kreu i grupit, Petrit Vasili, që ka dalë në një deklaratë për mediat, duke bërë të ditur dhe qëndrimin që do mbajë partia e tij këtë sesion parlamentar.

Vasili tha se  LSI ka një moto të vetme këtë sesion, se do të ketë tolerancë zero kundër atyre  që grabisin vendin.

Pjesë nga deklarata

Arsyeja pse i ka duart e lidhura është e thjesht dhe e qartë, pasi ka qenë njësh me kriminelët. Janë kriminelët ata që diktojnë punën ne Komisariatin e Shkodrës.  Ndërsa shteti nuk është , është në  një cep.

Kjo situatë kriminale ka rrënuar dhe ekonominë dhe po largon të rinjtë e Shqipërisë. Të rinjtë e Shqipërisë po përballen me një qeverisje të rrëmbyer nga hajdutët.

Papunësia është një plagë që thellohet dhe konstraktohet nga shifrat e turpshme që dalin nga qeveria. Dhuna dhe arroganca kanë qenë ato që shënjon sesionin parlamentar duke rrëmbyer forcën politikë.

Veprimi jonë do të jetë nën një moto: tolerancë zero ndaj hajdutëve që kanë grabitur vendin,  do të ndalojmë këtë hordhi që po grabit vendin.

Sot kemi një sistem drejtësie të thelluar që mban gjallë kriminalitetin në vend. Për Kryeministrin ka një padi dhe nuk po luan gishtin, Kryeministri tha se ka bërë ekspertizën për audion e vëllait të ministrit, por prokuroria nuk ka lëvizur.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?