Nga Mimoza Hajdarmataj/ Edi Rama na tregon ‘fajtorët’

Hashashi???? Fajin e kanë punonjësit e policisë së inkriminuar. Shëndetësia???? Fajin e kanë drejtorët e pisët të spitaleve. Hipoteka???? Fajin e kanë kryeregjistruesit. Legalizimet??? Fajin e kanë drejtorët e ALUIZNI-t. Informaliteti???? Fajin e kanë drejtuesit e hetimit tatimor. Uji, energjia??? Fajin e kanë shpërdoruesit. Siguria rrugore???? Fajin e kanë drejtuesit e automjeteve. Po Bujqësia??? Siguria […]

Vazhdo të lexosh

Mimoza Hajdarmataj/ Jam ndierë edhe më shumë krenare përTropojën tonë. Foto

Në këto 85 ditë të qëndresës së Sheshit të Lirisë jam ndierë edhe më shumë krenare përTropojën tonë. Por edhe sot, burrat dhe gratë, vajzat dhe djemtë tropojanë fisnikë që jetojnë në Tropojë, në Tiranë edhe në emigracion mbushën me entuziasëm e plot buzëqeshje Bulevardin Dëshmorët e Kombit. Një falenderim e mirënjohje nga zemra shkon […]

Vazhdo të lexosh

Nga Mimoza Hajdarmataj/ Ballafaqimi për besim dhe mbështetje popullore është sot më shumë se kurrë në peshoren e Lirisë, pikërisht aty, në Cadër, në shesh !!!

Deputetët e vërtetë, thjesht pa mandat KQZ-je, por me shumë dinjitet e ndërgjegje, me mencuri por me heshtje, i takojmë cdo ditë tek Sheshi i Lirisë, Cadra e qytetarëve, Çadra Lirisë. Cdo fjalë e tyre, hall apo vlerësim, këshillë apo pyetje, uratë apo mallkim për këtë qeveri e kryeministër, vlen shumë më shumë se cdo […]

Vazhdo të lexosh

Plasin protestat dhe në Bruksel në mbështetje të çadrës së protestueve në Tiranë

Miq, Sheshi i Lirisë po ngrihet dhe në Bruksel, zemra e diplomacisë europiane. Me qindra shqiptare që punojnë e jetojnë atje po mbështesin kauzën e të gjithë shqiptarëve, jo vetëm të opozitës, #Zgjedhje_te_lira_dhe_te_ndershme! Emigrantët tanë, Diaspora por dhe qindra mijëra shqiptarë që i janë drejtuar shpresës së azilit po perpiqen dhe do rezistojnë me cdo […]

Vazhdo të lexosh

Nga, Mimoza Hajdarmataj: Të dënuar për disa vrasje, nxirren nga burgu në prag fushate.

A është kredibël qeveria Rama për zgjedhje të lira dhe të ndershme, për shqiptarët ? Të dënuar për disa vrasje, nxirren nga burgu në prag fushate… Të akuzuar për disa vepra penale, përfshirë dhe vrasje, lirohen nga akuzat më prag fushate…. Disa deputet të mazhorancës janë nën hetim në kuadër të dekriminalizimit… Atëherë, kur kjo […]

Vazhdo të lexosh