Ja 10 arsyet pse duhet të përqafoheni

Një përqafim është një gjest i thjeshtë dhe i dashur që arrin të ketë përfitime të jashtëzakonshme në shëndetin dhe gjendjen shpirtërore. Është i mirë për trupin dhe shpirtin dhe ka përfitime të panumërta shëndetësore. Përqafimi eliminon ankthin, nxit forcën e brendshme, besimin dhe ndjeshmërinë, sepse njeriu ndjehet i rrethuar nga dashuria e nënës, partnerit ose […]

Vazhdo të lexosh

Nga Agim Xhafka/ Aushvici

Dje në mother’s day u ndjeva i helmuar. Nga që nëna ime nuk rron më dhe nga që shumë e shumë miq në fb përdorën urimin e dhimbshëm:”Të përqafoj nga larg,o nënokja ime!” Nuk ka popull mbi glob që të ketë kaq bij e bija larguar në raport me popullsinë e kaq e kaq nëna […]

Vazhdo të lexosh

Birra pafund dje në mbylljen e fushatës së PS-së në Kavajë. Miting me nxënës të shkollave fillore. FOTO+VIDEO

Qindra mbështetës të Partisë Socialiste në Kavajë, u mblodhën pasditen e djeshme në stadiumin “Besa” për të festuar me një festë me birra mbylljen e fushatës zgjedhore. Siç duket edhe nga fotot dhe pamjet filmike që sjellin nga terreni gazetarja dhe operatori i DurrësLajm, anëtarët e PS-së i janë gëzuar festës, pavarësisht se disa minuta […]

Vazhdo të lexosh

Trump lëshon 59 raketa mbi Siri. Asnjë fëmijë i Zotit nuk e meriton një horror të tillë

Presidenti amerikan, Donald Trump,  urdhëroi disa sulme ajrore  kundër një baze ushtarake nga ku nisën sulmet kimike siriane pas sulmit me gaz që vrau më shumë se 80 civilë, përfshi dhe fëmijë. Ushtria amerikane hodhi 59 raketa në një zonë ushtarake të Bashar Al-Assad. Sulmi nisi në 4:45 të mëngjesit, duke vrarë 5 persona dhe […]

Vazhdo të lexosh