Shikoni karagjozët e shekullit/ Ai që nuk donte djalin e tij dje, sot ngazëllehet për fëmijët e botës. Foto

Aktualitet

Ju kujtohen shkrimet dhe titujt me gërma të mëdha të gazetes se Mero Baze, “TEMA”?

Ju kujtohet se si per jave me radhe ajo gazete nuk reshte se shkruari dhe nxjerri fakte se Rama nuk e njihte per djal te tij Grigorin? Dhe jo vetem aq, por edhe kur gjykata vendosi qe ti paguante 10 mije lek te vjetra ne muaj femijes, ai nuk i pagoi kurre.

Kurse sot në momentin që në lojë është arritja e një marrëveshje mes mazhorancës dhe opozitës ditën, ai shfaqet dhe dukej indiferent duke u shërbyer drekën disa fëmijëve në një kopësht të kryeqytetit. Opozita është shprehur më herët ditën e sotme se është gati të bjerë dakort për pakën McAllister + dhe është në pritje të një përgjigjeje nga Rama, por ky  fundit shfaqet në prani të Veliajt, duke shërbyer ushqim për fëmijët e një kpshti në Kombinat.  Arritja e një marrveshjeje mes palëve do t’i jepte fund ngërçit ku është futur politika prej gati 3 muajsh.

Fotografia e Sokrat Turtulli

Total 5 Votes
4

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?