Rama sulmon policinë/ Do largohen të gjithë ata punonjës që kanë lidhje me krimin e organizuar dhe kanabisin.

Rama ka bërë publike përmes ‘Komunikimit javor’, mbledhjen e qeverisë me kabinetin e ri. Kreu i qeverisë përmendi objektivat për 4 vitet e ardhshme, ndërsa nuk ngurroi të sulmonte opozitën, por edhe të përmendëte atë çfarë e pret policinë, e cila sipas tij është fajtore për gjendjen e krimit dhe të drogës në vend. “Së […]

Vazhdo të lexosh

Bixhozxhiu Patozi sulmon dhe Berishën

Astrit Patozi ka komentuar deklaratën e ish-kreut dhe ish-kryeministrit Sali Berisha i cili tha sot se ‘mos qenia e kreut të PD-së në Kuvend ka qenë një gabim’. Ja statusi i plotë i ish-deputetit, Astrit Patozi: Të falënderojmë zotat që na kthyen Lul Bashën Sot mësova me habi se mungesa e Lulzim Bashës në parlamentin e […]

Vazhdo të lexosh

CNN/ Ja çfarë i ndodh botës nëse Kim Jong-un sulmon SHBA-në

Përmes një analize CNN sqaron të gjitha skenarët e mundshme dhe çfarë mund të ndodhë nëse Kim Jong Un vendos të sulmojë. SHKRIMI I PLOTE I CNN Koreja e Veriut testoi një bombë hidrogjeni të dielën, duke rritur frikën se Pheniani po afrohet ndërtimit të një rakete bërthamore që mund të arrijë deri në SHBA. […]

Vazhdo të lexosh

Media holandeze sulmon ashpër ambasadoren shqiptare: Mohoi Raportin për kriminelët shqiptarë

‘De Telegraaf’, gazeta me madhë në Holandë, ka botuar sot një shkrim për intervisten e Ambasadores se Shqipërise në Holandë, ku ajo mohoi ekzistencen e raportit që sugjeron rikthimin e vizave për Shqiptarët, shkruan gazetari i njohur shqiptar ne Holande, Vincent Triest. “Pak kontekst: Gazeta De Telegraaf është një gazete me 1 milion lexues në […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi i turret Ramës: Ta ndalojmë delirantin që s’njeh më kufizime

Monika Kryemadhi ka reaguar mëngjesin e sotëm lidhur me qëndrimin që pati dje kryeministri Edi Rama pas mesnate lidhur me 100 emrat e ‘listës së zezë’. Kryemadhi e cilësoi qesharake reagimin e kreut të qeverisë, që sipas saj ishte një justifikim si fletërrufetë e komunizimit. Ajo shtoi se deliri i pushtetit nuk njeh më kufij […]

Vazhdo të lexosh

Lefter Koka sulmon haptazi Ramën: Tritolin e vunë zagarët e Rilindjes/ Video

Lefter Koka ka reaguar me ashpërsi pas shpërthimit me tritol të një zyre të LSI-së në Durrës. Ai ka fajësuar haptasi socialistët, si autorë. “Askush nuk mund te ndale vullnetin e qytetareve te ndershem durrsake!  As Zagaret e Rilindjes! “Kjo sigurisht vjen pa thirrjeve të eksponentëve  kryesorë të Partisë Socialiste, të cilët i bëjnë thirrje Policisë, pas […]

Vazhdo të lexosh

Meta sulmon Ramën: Është një njeri i papërgjegjshëm

Ilir Meta i ka dhënë përgjigje Edi Ramës për deklaratën e tij që Policia të dalë e të mbledhë vota pasi të përfundojnë orarin e punës. “Në radhë të parë dua të uroj zonjën Tabaku, është një ogur i mirë dhe që reforma do të ecë përpara. Dua të shpreh shqetësimin e thellë për deklaratën […]

Vazhdo të lexosh

Shpëtim Idrizi: Kush sulmon PDIU, nuk e ka më partinë, por do të asgjësojë çështjen çame!

Shpëtim Idrizi: Kush sulmon PDIU, nuk e ka me partinë, por do të asgjësojë çështjen çame! Intervistë ekskluzive për Newsetika.al   Newsetika.al pyetje: z. Idrizi a ndiheni Parti tezge, shushunjë apo tepsie?   Shpëtim Idrizi : Pyetje etike dhe korrekte, sepse për herë të parë na pyesin si ndihemi, jo çfarë komenti kemi për çfarë […]

Vazhdo të lexosh

Kokëdhima akuzon Edi Ramën si politikani që po shndërrohet në “Sulltan” të Shqipërisë dhe si njeriun që po eliminon çdo qelizë të demokracisë në vend.

Koço Kokëdhima ka bërë dje sulmin më të ashpër politik ndaj Edi Ramës që nga koha që është angazhuar në politikë. Një sulm që nuk njihte kufinjtë e miqësisë së dikurshme. Nga qyteti i Korçës, ku ishte i pranishëm në një takim me anëtarë të lëvizjes “Zgjidhja”, Kokëdhima ka akuzuar Edi Ramën si politikanë që […]

Vazhdo të lexosh

E tmerrshme/ Pitbulli sulmon një fëmijë tre vjeç. Video

Një qen i rracës pit-bull sulmoi papritur një vogëlush tre vjeçar gjatë ditës së djeshme, ndërsa ai ishte duke luajtur në një lagje të Neë Yorkut, duke i lënë shenja të thella në trup, Albeu.com. Fatmirësisht fëmija është jashtë rrezikut për jetën, por ky sulm ka rikthyer debatin mbi mbajtjen e kafshëve dhe masave që […]

Vazhdo të lexosh

Erdogan, shpërthen kundër BE-së. Falenderon Trump-in

Recep Tayyip Erdoğan, në një intervistë për CNN International, ka bërë vlerësime mbi situatën e fundit në vend dhe më gjerë, raporton Anadolu Agency (AA). “Qëndrimi aktual dhe këndvështrimi i Trumpit na gëzon. Besoj se në takimin tonë dypalësh për përcaktimin e rrugës sonë, mund të shohim që dy vendet si partnerë dhe aleatë strategjikë […]

Vazhdo të lexosh

Nga Namir Lapardhaja/ Për Kadarenë kam mendur gjithmonë se është shkrimtar i madh, por njeri i vogël.

Eshte shkrimtari qe e ka mbajtur gjalle shijen letrare te shqiptareve ne kohe te veshtira; shkrimtari qe nepermjet vepres se tij u ka dhene kenaqesi te madhe estetike mjaft shpirtrave, te cilet, pervec kesaj kenaqesie, gjithçka e kane pasur zi ne realitetin e zymte te diktatures komuniste; eshte shkrimtari qe me se shumti me vepren […]

Vazhdo të lexosh

Vladimir Kosta sulmon sërish LSI dhe këshilltarin e saj/ Je një buf i veçantë

U njoha vetëm sot me një shkrim idiot në Facebook të Dritan Kabës kundër emrit tim, lidhur me aksionin e javës së fundit të Policisë në Përmet. Së pari, përshëndes aksionin e Policisë së Shtetit dhe uroj që beteja kundër hashashit të pastroj çdo rrënjë kanabisi dhe të vendos pas hekurave çdo mbështetës të këtij […]

Vazhdo të lexosh

Plasari: Sorosi, ky këlysh kurve erdhi në Shqipëri nga p…i s’ëmës për të më sulmuar

I ftuar dje në emisonin e Adi Krastës në TCH, studiuesi Aurel Plasari ka shprehur troç mendimin e tij për George Soros dhe përplasjen e madhe që pati me të në vitin 1993. “Më 1993 ky njeri, ky individ, ka ardhur në Shqipëri nga p… i s’ëmës për të më sulmuar mua. Pra ky këlysh […]

Vazhdo të lexosh

Rama shpërthen ndaj Metës: Ke marrë para për të bllokuar zgjedhjet

Edi Rama ka sulmuar ashpër kreun e LSI-së dhe Kuvendit, Ilir Meta. Duke folur në sallën e parlamentit, Rama ka hedhur akuza ndaj Metës, duke i thënë se është sponsorizuar për të bllokuar zgjedhjet. “Nga ana tjetër, përpjekja për tu thënë shqiptarëve se pavarësisht të gjithëve se zgjedhjet pa opozitën nuk mund të bëhen është […]

Vazhdo të lexosh

BIRN sulmon Ilir Metën: Nuk deklarove shpenzimet

(Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se Lëvizja Socialiste për Integrim është treguar e pakursyer për kompaninë e saj lobuese në Uashington, por shumica e shpenzimeve nuk janë raportuar në KQZ, duke ngritur hije dyshimi mbi burimin e parave)   Nga Besar Likmeta, BIRN   Të dhënat e siguruara nga BIRN në Departamentin e […]

Vazhdo të lexosh

Rama kërcënon Metën: Kush shkon për të nxjerrë PD nga lumi, të bëjë kujdes se mund ta marrë ai lumë

Edi Rama e ftoi publikisht Ilir Metën të vendosë për koalicionin. “I takon asaj, LSI, të vendosë ku do të jetë për 4 vitet e ardhshme”, u shpreh ai në Asamblenë e PS. Nga LSI u shpërnda një njoftim pa vonesë: “Ilir Meta do të flasë pas pak nga Fieri”. Dhe disa minuta pas këtij […]

Vazhdo të lexosh